.
۱۴۰۰/۰۱/۲۵

سرپرست ستاد انتخابات خراسان رضوی خبر داد:

ثبت نام نهایی ۱۶۱۰۸ نفر در انتخابات شوراهای روستا طی هفت روز

سرپرست ستاد انتخابات خراسان رضوی از ثبت نام نهایی ۱۶۱۰۸ نفر در انتخابات شورای روستا طی هفت روز نام‌نویسی خبر داد و گفت: آخرین آمار ثبت نام کنندگان متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدعلی نبی‌پور با بیان این مطلب اظهار کرد: از این تعداد ۵۳۸ نفر در روز اول، ۱۱۰۶ نفر در روز دوم، ۱۴۷۵ نفر در روز سوم، ۱۷۵۶ طی روز چهارم، 777 نفر در روز پنجم، 3092 نفر در روز ششم و 7364 نفر در روز هفتم ثبت نام کردند.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: از مجموع داوطلبان 15103 نفر مرد، 1005 نفر زن و 2043 نفر ایثارگر می‌باشند.
وی در ادامه به تحلیل وضعیت تحصیلی داوطلبان پرداخت و گفت: بیشترین تعداد داوطلبان دارای تحصیلات ابتدایی با جمعیت 8228 نفر و کمترین دارای تحصیلات دکتری به تعداد 9 نفر هستند.
نبی‌پور خاطرنشان کرد: 5175 نفر از ثبت‌نام کنندگان کشاورز و 6884 نفر دارای شغل آزاد می‌باشند که نسبت به سایر مشاغل در اولویت تعدادی قرار دارند.
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی اعلام کرد: از این تعداد داوطلب بیشترین تعداد دارای رده‌ی سنی ۴۱ تا ۴۵ سال و 36 تا 40 سال به ترتیب با تعداد 2788 و 2698 نفر می‌باشد.
وی با بیان اینکه 32 درصد از داوطلبان دارای سابقه نمایندگی در شوراهای اسلامی دوره‌های گذشته هستند، عنوان کرد: 11027 نفر نیز برای اولین بار در انتخابات حضور پیدا می‌کنند.
 
 

منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.