.
۱۴۰۰/۰۱/۲۳

سرپرست ستاد انتخابات خراسان رضوی خبر داد:

ثبت نام نهایی ۵۶۵۲ نفر در انتخابات شوراهای روستا طی پنج روز از آغاز مهلت نام‌نویسی

سرپرست ستاد انتخابات خراسان رضوی از ثبت نام نهایی ۵۶۵۲ نفر در انتخابات شورای روستا طی پنج روز از آغاز مهلت نام‌نویسی تاکنون خبر داد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدعلی نبی‌پور با بیان این مطلب اظهار کرد: از این تعداد ۵۳۸ نفر در روز اول، ۱۱۰۶ نفر در روز دوم، ۱۴۷۵ نفر در روز سوم، ۱۷۵۶ طی روز چهارم و 777 نفر در روز پنجم ثبت نام کردند.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: از مجموع داوطلبان 5365 نفر مرد و 287 نفر زن و 812 نفر ایثارگر می‌باشند.
وی در ادامه به تحلیل وضعیت تحصیلی داوطلبان پرداخت و گفت: بیشترین تعداد داوطلبان دارای تحصیلات ابتدایی با جمعیت 2989 نفر و کمترین دارای تحصیلات دکتری به تعداد 5 نفر می‌باشند.
نبی‌پور ادامه داد: 1905 نفر از ثبت‌نام کنندگان کشاورز و 2336 نفر دارای شغل آزاد می‌باشند که نسبت به سایر مشاغل در اولویت تعدادی قرار دارند.
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی اعلام کرد: از این تعداد داوطلب بیشترین تعداد دارای رده‌ی سنی ۴۱ تا ۴۵ سال با تعداد 997 نفر می‌باشد.
وی با بیان اینکه 35 درصد از داوطلبان دارای سابقه نمایندگی در شوراهای اسلامی دوره‌های گذشته هستند، گفت 3678 نفر نیز برای اولین بار در انتخابات حضور می‌یابند.
گفتنی است؛ روستاهای دارای حدنصاب حداقل داوطلب برای برگزاری انتخابات این دوره از شوراها ۴۵۲ روستا و تعداد روستاهای فاقد حدنصاب از حیث تعداد، ۲۱۳۴ روستا و مجموع روستاهای استان ۲۵۸۶ عدد می‌باشد.

منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.