.
۱۳۹۹/۰۱/۰۳

در راستای پیگیری روند درمانی بیماران صورت گرفت؛

ارتباط ویدئو کنفرانسی استاندار خراسان رضوی با روسا و پرستاران ۲ بیمارستان‌ مشهد/ قدردانی رزم‌حسینی از مجاهدت‌های پزشکان و پرستاران در خط مقدم مبارزه با کرونا/ تاکید بر قطع زنجیره انتقال و در خانه ماندن

استاندار خراسان رضوی در قالب ارتباط ویدئو کنفرانسی با بیمارستان‌های شریعتی و امام رضا (ع) مشهد که به منظور پیگیری روند درمانی بیماران و نظارات بر اقدامات صورت گرفته برقرار شد، از زحمات و مجاهدت‌های پزشکان و پرستاران حاضر در خط مقدم مبارزه با کرونا قدردانی کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان که در قالب ارتباط ویدئو کنفرانسی با روسا، پرستاران و پزشکان بیمارستان‌های شریعتی و امام رضا(ع) مشهد در راستای پیگیری روند درمانی بیماران کرونایی در محل سالن اجتماعات شهید باهنر استانداری برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت فراررسیدن سال نو و قدردانی از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر پزشکان و پرستاران، اظهار کرد: پرستاران و پزشکان مجاهدین خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند و برای این عزیزان که در راستای بهبود بیماران تلاش می‌کنند، آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدواریم خداوند اجر آن‌ها را در نزد خود محفوظ نگه دارد.
وی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا ضربه‌ای به اقتصاد کشور و سلامت مردم ما وارد کرد، افزود: در این راستا برنامه‌‌ریزی‌های خراسان رضوی در حوزه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا برنامه‌ریزی‌های خوبی بوده است، امیدواریم مردم هم زنجیره انتقال این ویروس را با "در خانه ماندن" قطع کنند.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه مراکز تجمع را تعطیل کردیم و از تشکیل آن‌ها ممانعت به عمل آوردیم، خاطرنشان کرد: پروازهای ما 95 درصد کاهش پیدا کرده و روزانه از 180 پرواز به 12 پرواز کاهش یافته است، همچنین پروازهای خارجی کاملا صفر شده است و در حوزه حمل و نقل ریلی هم 95 درصد کاهش داشته‌ایم.
رزم‌حسینی با بیان اینکه آمار ترمینال‌های مسافربری و مسافران جاده‌ای به ترتیب 85 درصد و 52 درصد کاهش پیدا کرده است، ادامه داد: با نگاه به این آمار تاثیرگذار اگر در شهر مشهد مقدس رفت و آمد کنید، خلوتی خیابان ها و معابر را مشاهده خواهید کرد.
وی با اشاره به تعطیلی مراکز خرید، دانشگاه‌ها و مدارس در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تصریح کرد: با توجه به نظر پزشکان مبنی بر اینکه منبع انتشار این ویروس منحوس اجتماعات است، بنا داریم این سیاست و همین روند را در ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان دنبال کنیم تا تلاش پزشکان برای بهبود بیماران صورت گیرد و کم‌ترین مراجعات به مراکز درمانی انجام شود.
استاندار خراسان رضوی همچنین از اختصاص 20 هزار تخت نقاهتگاهی برای بیماران در مشهد با همکاری و هم افزایی مسئولین استان و بخش خصوصی گفت و تاکید کرد: در راستای پیشگیری از شیوع بیماری؛ نیروهای مسلح اعم از ارتش و سپاه، آستان قدس رضوی، شهرداری و نهاد‌های گوناگون تخت‌های نقاهتگاهی آماده‌ کرده‌اند و همچنین حدود 5 هزار تخت نقاهتگاهی هم در سطح شهرستان‌های استان آماده شده است.
رزم‌حسینی با اشاره به تشکیل ستاد پشتیبانی مردمی مقابله با ویروس کرونا در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: حدود 20 میلیارد تومان اعتبار طی یک ماه گذشته از طریق استانداری و شهرداری مشهد به بیمارستان ها تزریق و نزدیک به دو میلیون ماسک مورد نیاز بیمارستان‌ها در استان توزیع شد، همچنین با ورود 450 هزار لیتر الکل به استان محدودیت ما برطرف شد و ظرفیت خوبی برای تولید مواد ضد عفونی کننده فراهم شده است.
وی ابراز امیدواری کرد: همانطور که مقام معظم رهبری هم فرمودند، امیدواریم این بیماری منحوس از این کشور رخت ببندد و به روال عادی برگردیم و بتوانیم حرکت‌های توسعه اقتصادی و فرهنگی استان را ادامه دهیم.
حجت الاسلام و المسلمین نصرالله پژمانفر، رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی هم طی سخنانی اظهار کرد: به منظور پیشگیری از شیوع این ویروس، باید در حوزه بهداشت و قطع زنجیره انتقال این بیماری توجه بیشتری داشته باشیم و مردم هم در جامعه باید این مسئله را جدی بگیرند.
گفتنی است، بحث برپایی رزمایش بیولوژیک مقابله با شیوع ویروس کرونا تحت عنوان «شهدای سلامت» در مشهد مقدس طی روزهای آینده از محورهای دیگر این جلسه بود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۶۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.