.
۱۴۰۰/۰۱/۱۸

۵۲۱ نفر داوطلب عضویت در شوراهای روستایی خراسان رضوی شدند

سرپرست ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: روز دوشنبه در نخستین روز ثبت نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها، ۵۲۱ نفر در این استان ثبت نام شدند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد علی نبی پور اظهار کرد: از مجموع ثبت نام شدگان پنج درصد را بانوان تشکیل می‌دهند و همچنین تحصیلات ۵۵ درصد نیز مقطع ابتدایی و بقیه آنها تا کارشناسی ثبت شده است.سرپرست ستاد انتخابات خراسان رضوی ادامه داد: از مجموع ۲۵۱ ثبت نام شده، ۳۷ درصد سابقه نمایندگی در شوراهای روستایی داشته‌اند و ۹۶ درصد آنان با حضور در بخشداری‌ها و چهار درصد نیز با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت ثبت نام کرده‌اند و هیچکس به صورت مجازی نام نویسی نکرده است.وی گفت: ثبت نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی ۲ هزار و ۵۲۳ روستا و ۸۰ تیره عشایری استان از دیروز در ۸۱ بخشداری خراسان رضوی آغاز شده و تا هفت روز ادامه دارد.
انتخابات ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا، روز جمعه ۲۸ خردادماه امسال همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات سراسری ریاست جمهوری و دومین انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در افزون بر پنج هزار شعبه اخذ رای مستقر در ۸۷ شهر،  ۲ هزار و ۵۲۳ روستا و ۸۱ تیره عشایری خراسان رضوی برگزار می‌شود. 
استان ۱۱۸ هزار و ۸۵۱ کیلومتر مربعی خراسان رضوی با وسعتی معادل هفت درصد مساحت کل کشور در قالب ۳۳ شهرستان، در مجموع هشت هزار و ۵۲۸ عضو در شوراهای اسلامی شهری و روستایی دارد.
۴۶۵ نفر از این تعداد عضو شوراهای اسلامی شهرها و بقیه عضو شوراهای اسلامی روستایی استان ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی هستند.
 
 

منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.