حسن جعفری
معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 

    .
۱۳۹۹/۰۶/۲۰

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی مطرح کرد:

اهمیت پرداختن به موضوع دشمن‌شناسی در هفته دفاع مقدس

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: در کنار پرداختن به مسائل مهم دوران جبهه و جنگ و رشادت‌های رزمندگان اسلام، در هفته دفاع مقدس به موضوع دشمن‌شناسی بیشتر پرداخته شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حسن جعفری در جلسه ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس که در محل استانداری برگزار شد، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام عزاداری ماه‌ محرم گفت: از همه عزیزانی که مراسم‌های محرم را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کردند تشکر می‌کنم.
وی افزود: بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شده در حوزه استان ۸۲ درصد از عزاداران پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود کاوه خاطرنشان کرد: معتقدم شهید کاوه در استان کردستان بیشتر از خراسان رضوی شناخته می‌شود و ضرورت دارد ابعاد شخصیتی ایشان به صورت ویژه تبیین و ترسیم شود.
جعفری بیان کرد: فعالیت‌هایی که در راستای ترویج فرهنگ دفاع مقدس صورت می‌گیرد به نوعی عبادت محسوب و ترویج این مهم وظیفه همه ما شمرده می‌شود.
وی گفت: در هفته دفاع مقدس باید مواردی از جمله نقش ولایت و رهبری دینی در حوزه هدایت، حمایت و پیروزی در دفاع مقدس مورد توجه ویژه قرار گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ضمن اشاره به نقش مهم بانوان و خانواده در دوران دفاع مقدس بیان کرد: زنان در تربیت رزمندگان و کمک به اقتصاد جبهه و جنگ نقش ویژه‌ای داشتند.
جعفری اضافه کرد: در هفته دفاع مقدس باید نقش نوجوانان در دفاع، خودباوری و تکیه بر دانش و فناوری‌های داخلی، تکریم و گرامیداشت شهدا، رزمندگان، پیشکسوتان، آزادگان و جانبازان با اهمیت ویژه‌ای پرداخته شود.
وی به اهمیت پرداختن به موضوع دشمن‌شناسی در هفته دفاع مقدس اشاره کرد و متذکر شد: باید موضوع دشمن‌شناسی در این هفته بیشتر معرفی و به عنوان مثال وضعیت قبل و بعد از جنگ دشمن تشریح شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی توجه به تبلیغات محیطی و فضاسازی را بسیار مهم دانست و گفت: به عبارتی در این ایام تبلیغات تابلوها و اماکن باید به سمت ترویج فرهنگ دفاع مقدس سوق پیدا بکند.
جعفری سخنرانی فرماندهان، پیشکسوتان، ایثاگران و آزادگان دفاع مقدس را در هفته موسوم به این نام را بسیار مهم برشمرد و ابراز کرد: لازم است ارزش‌های این دوران به نسل‌های بعدی انقلاب منتقل شود.
گفتنی است، در انتهای این مراسم با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی و مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی از پوستر هفته دفاع مقدس رونمایی شد.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۲۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.