حسن جعفری
معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 

    .
۱۳۹۹/۰۶/۱۳

استاندار خراسان رضوی:

رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت جدی تداوم یابد

استاندار خراسان رضوی با قدردانی از مردم استان بابت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری‌های ماه محرم گفت: باید همین شیوه رعایت دستورالعمل ها را با کیفیت و جدیت بیشتری در استان دنبال کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: به دنبال مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ماه محرم خوشبختانه این سیاست در استان به خوبی اجرا شد.
وی با بیان اینکه رصدهای انجام شده نشان می‌دهد پروتکل‌های بهداشتی در مراسم های عزاداری رعایت شده است، افزود: صمیمانه از مردم شریف خراسان رضوی به ویژه مردم مشهد، علما به ویژه نماینده ولی فقیه در استان و تولیت آستان قدس رضوی، برپاکنندگان هیأت‌های مذهبی، مداحان و همه دست اندرکاران برگزاری مراسم‌های مذهبی تشکر می‌کنم.
استاندار خراسان رضوی گفت: مردم استان یک الگوی موفق و آبرومند را در برگزاری عزاداری ایام محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان به نمایش گذاشتند که قابل تقدیر است.
رزم‌حسینی ابراز کرد: باید مسئولان هیأت‌ها و دستگاه‌هایی که در ایام ماه محرم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند تقدیر و با افرادی هم که بدون مجوز اقداماتی را انجام دادند، برخورد شود.
وی افزود: روند نزولی قابل قبولی در زمینه آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان ایجاد شده است، البته این دلیل نمی‌شود که دیگر مسائل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنیم.
استاندار خراسان رضوی گفت: باید همین شیوه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را با کیفیت و جدیت بیشتری در استان دنبال کنیم تا روند نزولی آمار مبتلایان همچنان ادامه یابد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در حاشیه این جلسه نیز از مردم استان که در ماه محرم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند تشکر کرد.
محمدحسین بحرینی با اشاره به اینکه مسئولین سلامت استان نگران موج سوم کرونا هستند، افزود: همزمانی سفرهای پایان فصل تابستان، بازگشایی مدارس و سوار شدن موج آنفولانزای فصلی روی موج کرونا به شدت موجب نگرانی است لذا می‌طلبد مردم استان بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و بهداشت فردی را رعایت کنند.
وی تاکید کرد: از هیئات مذهبی سراسر کشور تقاضا می‌کنم امسال عزاداری را در شهرهای خود برگزار کرده و از سفر به مشهد جدا خودداری کنند چرا که ما نگران موج سوم کرونا هستیم.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی نیز در حاشیه این جلسه گفت: ماه محرم امسال با شکوه و شعور حسینی به بهترین وجه برگزار شد لذا از تمام مردم عزادار که دستورالعمل‌های اعلام شده توسط ستاد ملی کرونا را رعایت کردند تقدیر و تشکر می‌کنیم.
حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی اضافه کرد: از مسئولین محترم هیئات مذهبی که با وجود سختی‌های برگزاری جلسات در ماه محرم امسال، مسائل بهداشتی را رعایت کردند باید تشکر کنیم.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۱۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.