حسن جعفری
معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 

    .
۱۳۹۸/۰۶/۱۳

استاندار خراسان رضوی در دیدار رئیس سازمان امور عشایر کشور:

شورای عشایر استان به‌زودی تشکیل جلسه می‌دهد

استاندار خراسان رضوی گفت: شورای عشایر استان با دستورکارهای مشخص و به منظور بررسی مشکلات این بخش، به‌زودی تشکیل جلسه می‌دهد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی‌رضا رزم‌حسینی در دیدار رئیس سازمان امور عشایر کشور که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: آمادگی داریم هر طرحی که تا به امروز زمینه اجرای آن در کشور وجود نداشته است، به صورت پایلوت در خراسان رضوی اجرایی شود.
وی افزود: در حوزه کشاورزی به دلیل محدود بودن منابع آبی باید به سمت افزایش بهره‌وری از طریق مکانیزاسیون و بهره‌گیری از روش های نوین آبیاری حرکت کرد.
رئیس سازمان امور عشایر کشور هم در این دیدار با تاکید بر این که مراتع کشور باید متولی و بهره بردار داشته باشد، گفت: در سال گذشته 90 درصد آتش سوزی ها در مناطق  تحت قرق اتفاق افتاده، این در حالی است که با وجود عشایر می توانیم مراتع را از خطرات احتمالی حفظ کنیم.
کرمعلی قندالی با بیان اینکه در حوزه دام سبک استان خراسان رضوی در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد، افزود: 420 میلیارد تومان اعتبار مربوط به حوزه دام و عشایر در سازمان امورعشایر ایران وجود دارد که به هر میزان نیاز باشد، تخصیص خواهد یافت. 
در این جلسه رئیس سازمان امور عشایر کشور پیشنهادهایی در حوزه های گیاهان دارویی، گردشگری و مدیریت دام سبک مطرح کرد که مقرر شد، معاونت اقتصادی استانداری خراسان رضوی به تحلیل و بررسی آن ها بپردازد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۸۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.