حسن جعفری
معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 

    .
۱۳۹۹/۰۳/۱۳

در ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان مطرح شد؛

گزارش اقدامات انجام شده خراسان رضوی در مقابله با ویروس کرونا

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ضمن ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته در مدیریت بیماری کرونا در استان گفت: حدود ۷۰ جلسه مهم با موضوع کرونا تاکنون برگزار شده است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حسن جعفری در این رابطه گفت: تاکنون حدود ۷۰ جلسه مهم در ارتباط با موضوع کرونا برگزار شده که از این تعداد ۴ جلسه در بهمن ماه و ۲۲ جلسه در اسفندماه سال گذشته، ۱۲ جلسه فروردین ماه، ۶ جلسه اردیبهشت ماه و ۳ جلسه هم در خرداد ماه سال جاری برگزار شده است.
وی در خصوص افرادی که در استان به دلیل ویروس کرونا فوت شده و بیماری زمینه‌ای داشته‌اند، تشریح کرد: از این بیماری‌های زمینه‌ای ۳۱ درصد امراض قلبی و عروقی، ۲۱ درصد بیماری دیابت، ۱۵ درصد سایر بیماری‌ها، ۶ درصد بیماری ریوی، 5 درصد بیماری کبدی، 5 درصد  بیماری کلیوی، 3درصد بدخیمی و  2. 6 درصد مزمن عصبی بوده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در خصوص اقدامات مدیریتی انجام شده درحوزه کرونا گفت: در این راستا ۲۵ جلسه با متخصصین، ۲ جلسه شورای اداری و ۵ جلسه ستاد تدبیر در حوزه مدیریتی استان در ارتباط با کرونا برگزار شده و این در حالی است که ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در تمام شهرستان‌ها نیز فعال بوده است.
جعفری ادامه داد: در حوزه اقدامات سیاسی علاوه بر تلاش برای ایجاد وحدت رویه در حوزه استان با برگزاری جلسات متعدد با نمایندگان و منتخبین استان در مجلس شورای اسلامی، اقدامات دیگری از جمله رایزنی دیپلماتیک برای برگرداندن اتباع عربستانی، پاکستانی، بحرینی، یمنی و افغانستانی واقع در حوزه استان و مدیریت اتباع خارجی زندانی در استان نیز انجام شده است.
وی گفت: در حوزه امنیتی اقداماتی از جمله برگزاری ۷ جلسه شورای تامین ویژه کرونا، رصد نارضایتی‌ها و چالش‌های امنیتی و جمع‌آوری اخبار و اطلاعات روزانه و اخذ تصمیم مربوطه، رصد نمودن مستمر مسائل مرتبط با مرز، برنامه‌ریزی جهت جلوگیری از اقدامات و اجتماعات آشوبگرانه و اجرای طرح فاصله‌گذاری در سطح استان با ایجاد ۱۳۲ نقطه کنترلی انجام شده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در خصوص اتباع خارجی افزود: مدیریت خروج اتباع خارجی از کشور، ثبت رکورد خروج اتباع افغانی ظرف یک هفته از مرز دوغارون و پیگیری امور مربوط به درمان اتباع خارجی و خانواده‌های آسیب دیده آن‌ها از اقدامات صورت گرفته محسوب می‌شود.
جعفری در ادامه به فعال‌سازی ظرفیت‌های تولیدی اقلام بهداشتی، افزایش تولید متوسط روزانه اقلام بهداشتی، تحویل 55 دستگاه ونتیلاتور توسط خیرین به دانشگاه علوم پزشکی، برنامه‌ریزی جهت حمایت از اقشار آسیب دیده، توزیع ۷۰۰ هزار بسته معیشتی و تامین مالی جهت تهیه اقلام پزشکی بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌ها از جمله اقدامات اقتصادی نام برد.
وی ادامه داد: تخصیص 14 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی، 16 میلیارد تومان کمک مالی و تجهیزات توسط خیرین، توزیع و تخصیص 100 میلیارد تومان اعتبارات ملی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی از جمله اقدامات بودجه‌ای بوده که در خصوص کرونا صورت گرفته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: در حوزه اقدامات اجتماعی می‌توان به اجرای طرح‌های ایجاد محدودیت و فاصله‌گذاری هوشمند و اجتماعی در سطح استان، ایجاد هماهنگی و همراهی در بین علما و بزرگان استان برای اجرای محدودیت در تردد به حرم مطهر و بقاع متبرکه و در ورودی و خروجی‌های استانی با کمترین هزینه اجتماعی، فعال‌سازی ظرفیت‌های اجتماعی در جهت ارائه خدمات، تولید اقلام بهداشتی و رصد مستمر فضای اجتماعی استان در حوزه‌های مختلف در ارتباط با نارضایتی اجتماعی و برنامه‌ریزی مناسب در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و خانوادگی ناشی از کرونا اشاره کرد.
جعفری با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه درمانی استان افزود: فعال‌سازی کل ظرفیت درمانی استان، آماده‌سازی 3 هزار تخت بیمارستانی،۳۰۰ تخت آی سیو و ۲۵ هزار تخت نقاهتگاهی، اجرای طرح غربالگری در سطح استان و تهیه و ابلاغ بیش از ۱۳۰ پروتکل و نظارت بر اجرای آن‌ها از اقدامات انجام شده در حوزه درمانی استان محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: در هنگام اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی حوزه حمل و نقل و ترافیک ، کاهش ۹۵ درصدی مسافران هوایی، کاهش ۹۸ درصدی مسافران ریلی و کاهش ۸۷ درصدی مسافران جاده‌ای نسبت به سال گذشته، توقف فعالیت حمل و نقل عمومی درون شهری از جمله اتوبوس و قطار شهری اتفاق افتاده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در ادامه این گزارش به اقدامات رسانه‌ای ویژه ویروس کرونا پرداخت و ابراز کرد: تولید بالغ بر ۸۰ هزار دقیقه برنامه در صدا و سیمای مرکز استان، ایجاد تمرکز رسانه‌ای با بهره‌گیری از ظرفیت شورای اطلاع‌رسانی، حضور فعالان شبکه‌های مجازی و پایگاه‌های خبری، تولید برنامه‌های متعدد فرهنگی برای پخش از شبکه‌های سراسری با محوریت حرم رضوی از دیگر اقدامات رسانه‌ای مرتبط با کرونا در سطح استان بوده است.
جعفری افزود: تشکیل ستاد مردمی، فعال‌سازی شبکه مردمی در کلیه شهرستان‌ها به منظور ایجاد انسجام در جمع‌آوری و توزیع کمک‌های مردمی، فعال‌سازی و هماهنگ نمودن تشکلهای مردمی از جمله بیش از ۵۰۰ تشکل در سراسر استان، بیش از ۳ هزار مسجد و ۵۰ گروه جهادی و تبلیغی، ۴ هزار پایگاه بسیج محلات، ۱ هزار و ۸۰۰ کانون فرهنگی مساجد، مراکز نیکوکاری وابسته به کمیته امداد و کانون‌های وابسته به آستان قدس رضوی خدماتی به ارزش بیش از ۸۸۱ میلیارد ریال را تاکنون ارائه کرده‌اند.

منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۴۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.