حسن جعفری
معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 

    .
۱۳۹۸/۱۱/۳۰

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی:

وضعیت خراسان رضوی در حوزه تامین امنیت انتخابات سفید است/ کاهش چشمگیر آمار تخلف داوطلبان مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره قبل

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: برای حفاظت از صندوق‌های شعب اخذ رای، محافظینی مشخص شده و احکام مسئولیت این افراد از قبل صادر شده است، با این وجود در حوزه تامین امنیت انتخابات وضعیت استان سفید است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حسن جعفری در جلسه شورای اطلاع رسانی استان که در دفتر معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: طی جمع‌بندی که شب گذشته در جلسه ستاد انتخابات استان صورت گرفت، هم‌اکنون خراسان رضوی از لحاظ برگزاری انتخابات، ایجاد بستر لازم، زمان‌بندی و تامین امنیت در شرایط خوبی به سر می‌برد.
وی افزود: امیدواریم با تلاش اعضای شورای اطلاع رسانی استان و مشارکت باشکوه مردم در انتخابات پیش رو، شاهد رکوردشکنی حضور مردم شریف استان در این رویداد باشیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: مردم در فضای انتخابات بینش سیاسی بالایی دارند، از طرفی هم رسانه‌ها حضور فعالی در فضای انتخابات دارند که جای قدردانی دارد.
جعفری با تاکید بر لزوم هوشیاری رسانه‌ها در فضای انتخابات نسبت به تحرکات دشمن خاطرنشان کرد: برخی رسانه‌ها مورد غفلت قرار گرفته‌اند و آب به آسیاب دشمن می‌ریزند، به طوری که در فضای انتخابات بی‌تفاوت هستند و فکر می‌کنند مشارکت مردم کم خواهد بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره ضرورت مشارکت در انتخابات، تصریح کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند حتی اگر اشخاص را قبول ندارید، به خاطر ایران اسلامی در انتخابات شرکت کنید، بنابراین انتخابات چنین اهمیت بالایی دارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه طبق نظرسنجی‌های گوناگون میانگین کلی مشارکت مردم کشور در انتخابات خوب پیش‌بینی شده است، افزود: خوشبختانه خراسان رضوی در حوزه انتخابات یک فضای کاملا رقابتی دارد و دغدغه‌ای برای ما در ایجاد فضای پرشور و نشاط انتخابات وجود ندارد.
جعفری با بیان اینکه آمار حوزه تخلف و تخریب داوطلبان مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره گذشته کاهش چشمگیری داشته است، اظهار کرد: در این دوره تاکنون 17 پرونده تخلفات انتخاباتی تشکیل شده است و این آمار نشان می‌دهد مجریان انتخاباتی، نامزدها و هواداران آن‌ها نکات قانونی را به خوبی رعایت کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه در حوزه امنیت انتخابات تدابیر خوبی برای خراسان رضوی اتخاذ شذه است، افزود: برای حفاظت از صندوق‌های شعب اخذ رای، محافظینی مشخص شده و احکام مسئولیت این افراد از قبل صادر شده است، با این وجود در حوزه تامین امنیت انتخابات وضعیت استان سفید است، ضمن اینکه فردا هم شورای تامین استان با موضوع انتخابات تشکیل می‌شود.‌
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در فضای انتخابات شاهد انتشار شایعاتی غیرواقعی در کانال‌های مجازی و فضای حقیقی هستیم که هیچ پایه و اساسی ندارد و نیاز است در مقابل نشر این شایعات غیرواقعی آگاهی بخشی‌ کنیم.
 

منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۴۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.