حسن جعفری
معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 

    .
۱۳۹۸/۱۱/۱۲

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی اعلام کرد؛

جزئیات چگونگی تغییر حوزه انتخابیه داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: داوطلبانی که قصد تغییر حوزه انتخابیه خود را دارند، تا ۱۷ بهمن ماه فرصت دارند که با مراجعه به مرکز حوزه انتخابیه محل ثبت‌نام، درخواست خود را ارائه کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حسن جعفری با اشاره به قانون تغییر حوزه انتخابیه داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی مصوب 24/10/1382، اظهار کرد: برابر قانون به داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی که صلاحیت آنان تاییده شده است، فقط یک بار در مرحله اول انتخابات اجازه داده می‌شود تا 15 روز قبل از روز اخذ رای حوزه انتخابیه خود را از طریق وزارت کشور یا حوزه‌ای که در آن ثبت‌نام کرده‌اند، تغییر دهند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی افزود: فرمانداران مراکز حوزه انتخابیه، طی یک روز درخواست داوطلبان را به حوزه انتخابیه جدید ارسال و به استناد تبصره‌های 2 و 3 قانون تغییر حوزه انتخابیه داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی، هیأت اجرایی حوزه انتخابیه جدید حداکثر ظرف دو روز به صلاحیت داوطلبان رسیدگی و نتیجه را به هیأت نظارت استان اعلام خواهد کرد.
جعفری تصریح کرد: داوطلبان موضوع این قانون نیاز به ثبت‌نام مجدد نداشته و به جز بند ششم ماده 28 و بند ب ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و یا در صورتیکه مدرک جدیدی در حوزه انتخابیه جدید به دست آمده باشد، نیاز به بررسی مجدد صلاحیت آنان نیست.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان متقاضی تغییر حوزه انتخابیه در هیأت‌های نظارت و شورای نگهبان، قبل از انتشار اسامی نامزدها و آغاز تبلیغات انتخاباتی به وزارت کشور اعلام و از طریق فرمانداران حوزه انتخابیه، به داوطلبان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.