حسن جعفری
معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 

    .
۱۳۹۸/۰۴/۱۶

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار خراسان رضوی؛

باید به دنبال مقاوم سازی اقتصاد باشیم

به گزارش معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار خراسان رضوی در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی کمیسیون مذکور را کمیسیون بسیار مهمی دانست و گفت:هر چه از عمر ستاد مبارزه  با قاچاق کالا وارز می  گذرد اهمیت آن بیشتر از پیش بر همگان نمایان می شود اما باید به سمت هدفمند کردن پیگیری قاچاق کالا و ارز برویم.
حسن جعفری افزود: در برابر اقدام شناسایی ابزار و افرادی که تحریم ها را دور می زنند وظیفه ما در حوزه مقابله ای و آمادگی بسیار مهم است و می تواند نقش تاثیرگذاری داشته باشد.
وی با اشاره به شعار سال یعنی رونق تولید خاطرنشان کرد: همه ما با تبعات منفی با قاچاق آشنا هستیم برای همین است که می گوئیم هر چه بتوانیم جلوی قاچاق کالا را بگیریم در رونق تولید موفق تر خواهیم بود و عملکرد مثبتی خواهیم داشت.
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار خراسان رضوی در ادامه خطاب به اعضای حاضر در جلسه اذعان کرد: انتظار ما در حوزه قاچاق کالا از اعضای کمیسیون این است که برنامه های منسجمی را به ما اعلام کنند تا بتوانیم تدبیر مناسب تری را در مقابل قاچاق کالا و ارز داشته باشیم.
جعفری اضافه کرد:  جالب است وقتی کالاهای وارداتی را رصد می کنیم معلوم می شود اکثر آن ها ارزش قابل توجهی پیدا کرده اند اما در مورد کالاهای ضدفرهنگی و اخلاقی و ضد ارزشی شاهد افزایش قیمت مشهودی نبودیم که این بیانگر یک قوه عاقله است تا این کالاها به یک  قیمت ارزانی وارد کشور شوند.
وی اظهار کرد: مرزهای مشترک ما با 16 کشور پیرامون می تواند هم تهدید باشد وهم فرصت، و اگر برای مرزهای خودمان برنامه نداشته باشیم آسیب ها دامن اقتصاد ما را گرفته و اشتغال و اقتصاد دچار مشکل خواهدشد.
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار خراسان رضوی ضمن بیان این که باید تحریم ها را دور زد، افزود: در شرایطی که دشمنان به دنبال زلزله  اقتصادی هستند ما باید به دنبال مقاوم سازی اقتصاد باشیم.
جعفری اذعان کرد: ما هر کاری که بتواند هزینه قاچاقچی ها را افزایش دهد انجام خواهیم داد چون به نفع نظام و خودمان است و قطعا ثمرات آن در کشور و استان مشهود خواهد بود.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۷۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.