حسن جعفری
معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 

    .
۱۳۹۸/۰۴/۱۳

در کارگاه آموزشی مشاورین مراکز ماده ۱۶ کمپ های ترک اعتیاد مشهد مطرح شد؛

ضرورت ورود تشکلهای مردم نهاد برای مهار آسیبهای اجتماعی

به گزارش معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، حسن جعفری روز دوشنبه در “کارگاه آموزشی مصاحبه انگیزشی” ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی در مشهد برنامه ریزی دقیق برای مهار آسیب‌های اجتماعی به ویژه مواد مخدر را عامل اصلی کاهش مشکلات در این حوزه ذکر و بیان کرد: تشکیل سازمانهای مردم نهاد در حوزه اطلاع رسانی مضرات مواد مخدر می‌تواند نقش مهمی در کاهش مشکلات اجتماعی ایفا نماید.

وی همچنین “طلاق، اعتیاد و سرقت” را عمده ترین مشکلات اجتماعی در خراسان رضوی ذکر و بیان کرد: همگان باید برای مهار و کاهش این آسیب‌های اجتماعی تلاش کنند. اعتیاد یک چالش اجتماعی قابل مهار محسوب می‌شود لذا یاریگران در این حوزه می‌توانند نقشی مؤثر برای آگاهی بخشی زنان، نوجوانان و جوانان که بیشتر مورد آسیب قرار دارند ایفا کنند.

معاون استاندار خراسان رضوی افزود: هم اینک تنها ۲۰ درصد از افرادی که برای بهبود به مراکز ترک اعتیاد مراجعه می‌کنند پاک می‌شوند که آمار خوبی نیست و باید مورد آسیب شناسی قرار گیرد. برنامه ریزی شده تا با همکاری یاریگران حوزه آسیب‌های اجتماعی در خراسان رضوی شمار معتادان بهبود یافته تا ۴۰ درصد افزایش یابد.

وی ادامه داد: همچنین بهره گیری مناسب و مؤثر از فضای مجازی می‌تواند برای روشنگری افراد آسیب پذیر در حوزه آسیب‌های اجتماعی مفید باشد. خراسان رضوی این قابلیت را دارد که در امر مبارزه با مواد مخدر به ویژه پیشگیری و درمان اعتیاد الگویی خوب برای دیگر استان‌های کشور باشد.

دو هزار و ۱۱۲ معتاد متجاهر ظرف دو ماه اخیر از سطح شهر مشهد جمع آوری شده‌اند. یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت سه و نیم میلیون نفری مشهد در حاشیه این کلانشهر سکونت دارند.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.