حسن جعفری
معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 

    .
۱۳۹۸/۰۴/۱۳

جعفری تأکید کرد:

لزوم استفاده از ظرفیت‌های حوزه کتاب برای معرفی دستاوردهای انقلاب

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت‌های حوزه نشر کتاب برای معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی تأکید کرد.

به گزارش معاونت سیاسی استانداری خراسان‌رضوی، حسن جعفری در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی که در محل دفتر معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌رضوی برگزار شد، اظهار کرد: برای برداشتن گام‌های استوار در آینده باید گذشته را شناخت و از تجربه‌ها درس گرفت.

وی با تأکید بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت‌های حوزه نشر کتاب برای معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی افزود: باید با برنامه‌ریزی دقیق انجمن کتابخانه‌های عمومی و به‌کارگیری ظرفیت‌های موجود در سال ۹۸ شاهد تبیین بیش از پیش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باشیم. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌رضوی به توصیه‌های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشاره و اضافه کرد: بنا به فرمایش معظم‌له، باید مراقب باشیم که دروغ‌ها به جای حقیقت واقع نشود و آینده مورد تهدیدهای ناشناخته قرار نگیرد. امروزه هجمه‌های دشمن بر این مسئله متمرکز شده است که واقعیت‌های انقلاب مورد خدشه واقع شود. 

جعفری بیان کرد: دشمنان با هزینه‌های بسیار زیاد به دنبال تحقق اهداف ترسیم شده خود هستند؛ بنابراین ضرورت دارد که در برابر هجمه فرهنگی آمادگی لازم را داشته باشیم.

وی با تأکید بر ضرورت به‌کارگیری ظرفیت فضای «آی تی» و «دیجیتال» در حوزه کتاب و کتابخوانی تشریح کرد: شاید تصور افکار عمومی این باشد که کتابخانه‌ها سالن‌های مطالعه برای درس خواندن هستند؛ این مسئله هم می‌تواند یک تهدید و هم یک فرصت به شمار آید؛ بنابراین باید این مسئله آسیب‌شناسی شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌رضوی یادآور شد: هزینه بسیار زیادی انجام می‌شود تا مخازن متعددی از انواع کتاب‌ها ایجاد شود؛ اما عمدتاً در کتابخانه‌های عمومی از کتاب‌های کمک درسی استقبال و فضای مطالعه در این مکان‌ها به سالن مطالعه کتاب‌های درسی تبدیل می‌شود. 

جعفری متذکر شد: نهاد کتابخانه‌های عمومی باید از نویسندگانی که در زمینه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی فعالیت می‌کنند و آثار ارزشمندی در این زمینه دارند، حمایت کند تا زمینه ترویج بیش از پیش این سیاست‌ها در جامعه فراهم شود.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.