حسن جعفری
معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 

    .
۱۳۹۷/۰۸/۲۷

استاندار خراسان رضوی :

آینده کشوردرگروه ظرفیت سازی و تقویت مشارکت جامعه مدنی و سیاسی است

استاندار خراسان رضوی گفت : آینده انقلاب و کشور در گروه ظرفیت سازی برای تقویت تشکل های سیاسی و مشارکت بیشتر جامعه مدنی در تصمیم سازی و توسعه کشور است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ علی رضا رشیدیان در جمع نمایندگان احزاب سیاسی و تشکل های مردم نهاد خراسان رضوی افزود : احزاب و سازمان های مردم نهاد در کنار تشکل های سیاسی و غیره نقش بسیار مهمی در توسعه یک جامعه دارند و برآیند آنها یک خرد جمعی برای اداره بهتر یک جامعه است.
وی با بیان اینکه خوشبختانه خراسان در این موضوع پیشقدم است ، گفت : طی سالهای اخیر توانستیم هم برای مشارکت احزاب سیاسی خانه احزاب را فعال کرده و هم برای مشارکت مدنی خانه تشکل های مردمی و سازمان های مردم را شکل دهیم که ظرفیتی بسیار خوب برای تبادل نظر، تعامل و مشارکت آنها در امور مختلف است.
وی تصریح کرد : هر چند به نقطه مناسب نرسیده ایم ،اما  آنچه مهم است آنکه این حرکت را شروع کرده ایم و باید هر کسی که پس از این در جایگاه مدیریت استان قرار می گیرد هم کمک کند سرعت این حرکت بیشتر وتقویت شود.
 وی ادامه داد : با ایجاد و راه اندازی خانه احزاب هم تلاش کردیم نقطه تعامل و ارتباط بین احزاب ونیز بخش اجرایی را ایجاد کنیم.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه بزرگترین آرزوی ما آن است که گروه های سیاسی کنار هم بنشینند و تعامل کنند و برای حوزه های تصمیم گیری راهگشا باشند ، افزود : اگر گروه های سیاسی مجوزدار ، شناخته شده و شناسنامه دار کنار هم قرار گیرند و تعامل کنند ، افراطی گری محکوم است و بدین منظور باید این ظرفیت ها تقویت و توسعه یابد.
وی با بیان اینکه خراسان رضوی استانی خاص و پایتخت معنوی و نیز فرهنگی کشور است زیرا در کنار بارگاه منور امام علی ابن موسی الرضا (ع) بزرگ مرد ادب پارسی حکیم ابوالقاسم فردوسی و دهها چهره فرهنگی ، ادبی را در خود دارد چنانکه نقش بزرگ مردی چون فردوسی در حفظ زبان فارسی و فرهنگ ایرانی در قالب اسطوره ها و قهرمانی ها و پهلوانی ها بی نظیر و غیر قابل انکار است.
 وی گفت : در واقع مشهد هم قطب معنوی ایران و هم قطب فرهنگی به معنای ملیت و هویت ایرانی است، از این رو خراسان رضوی جایگاه ویژه ای در کشور داراست و ویترین جمهوری اسلامی محسوب می شود و بسیاری از مسافران خارجی به مشهد می آیند و قضاوتشان راجع به ایران آنچیزی است که در مشهد می بینند.
 وی ادامه داد : بدین منظور باید مشهد به جایی برسد که هم ظرفیت نمایندگی ملت ایران را داشته باشد و هم بتواند به عنوان لوکوموتیو و موتور محرکه توسعه کشور در راستای رسیدن به توسعه یافتگی در حوزه های مختلف اجتماعی و سازمان های مردم نهاد تا تعاملات سیاسی باشد.
رشیدیان اظهار کرد : مشهد هم این ظرفیت را دارد که موتور برای حرکت و توسعه کشور به سمت توسعه یافتگی در حوزه های اجتماعی و سازمان های مردم نهاد چه تعاملات سیاسی .
به گفته وی ، خراسان رضوی این ظرفیت را دارد که رنگ و بوی امام رضا را در درون خود توسعه دهد و بر سیره رضوی استانی سرشار از رحمت و رافت و تعامل و همدلی ،گفت و گو و مملو از ظرفیت علم و آگاهی شود همانگونه که امام علی ابن موسی الرضا (ع) شهره به این شاخصه هاست این استان و شهر هم به ویژگی ها مزین شود.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۸۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.