حسن جعفری
معاون  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 

    .
۱۳۹۷/۰۷/۲۴

​با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی:

کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی برگزار شد

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: هم افزایی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی  یکی از رسالت های مهم کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی است.
محمد رحیم نوروزیان با بیان این مطلب تصریح داشت: یکی از راههای مطالعه بر روی کاهش واقعه طلاق استفاده هدفمند از ظرفیت فکری وکلای سطح استان است. ایشان اختصاص یک جلسه ویژه با حضورنمایندگان وکلای استان در کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی در حوزه طلاق را خواستار شد.
معاون استاندار افزایش طلاق را زنگ خطری برای کاهش ایمنی و سلامت جامعه دانست.
طبق مطالعات بهزیستی استان عدم مسئولیت پذیری ، کمبود مهارت های سازگارانه، عدم رضایت از روابط جنسی، خیانت ، اعتیاد و بیکاری از مهم ترین عوامل موثر در بروز واقعه طلاق عنوان شد و اعلام گردید متاسفانه آمار زنان سرپرست خانوار سیر صعودی دارد .
طلاق، فوت مردان، از کار افتادگی مردان، اعتیاد مردان، زندانی بودن مردان از مهم ترین فاکتورهایی است که تاثیرمستقیم بر افزایش روند رو به رشد آمار زنان سرپرست خانوار دارد.
محمد رحیم نوروزیان بر اهمیت استفاده از سواد آموزی زنان سرپرست خانوار و ارائه مشاوره های روانشناختی به دانش آموزان تاکید کرد و در ادامه سخنان خود ازآمادگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راستای اجرای طرح غربالگری زنان سرپرست خانوار تشکر نمود .
خاطر نشان می گردد این جلسه با محوریت مطالعه تهدیدات و چالش های برنامه های حوزه اجتماعی در بهزیستی استان برگزار شد که شاخص های "متقاضیان طلاق" و "زنان سرپرست خانوار" مورد بحث واقع گردید.
معاون سیاسی امنیتی واجتماعی استاندار در حاشیه جلسه مزبور از افتخار آفرینی جانبازان و معلولان استان در مسابقات پارالمپیک قدردانی کرد و کسب این موفقیت را به مردم تبریک گفت.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۴۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.