سرپرست معاونت  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

علیرضا قامتی

    .
۱۳۹۷/۰۶/۰۷

معاون استاندار:

نقش بالای سازمان های مردم نهاد، خیرین و مردم در حفظ و ارتقای سلامت جامعه

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: سیاست ها و برنامه های حوزه سلامت و بهداشت در کشور بدون مساعدت خیرین، سازمان های مردم نهاد و مردم امکان به ثمر رسیدن را ندارد و سمن ها، خیرین و مردم نقش بسیار زیادی در حفظ و ارتقای سلامت جامعه دارند.

محمد رحیم نوروزیان در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با حضور سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه حوزه سلامت برگزار شد اظهار داشت: به معنای سازمانی وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی عهده دار امر سلامت جامعه هستند اما به معنای نهادی همه افراد جامعه در امر سلامت دخیل هستند.
معاون استاندار با بیان اینکه سیاست دولت تدبیر و امید توسعه، حمایت و تقویت سمن ها است افزود: در فرهنگ و ادبیات ما تعاون و همکاری ریشه عمیقی دارد و همواره بر همکاری، کمک و نوع دوستی تاکید شده است.
وی گفت: سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه حوزه سلامت و بهداشت کارهای بسیار خوبی در زمینه آموزش، فرهنگ سازی و پیشگیری انجام  داده اند با این حال جا برای کار بیشتر و ظرفیت ای فرومانده بسیار زیاد است.
نوروزیان با بیان اینکه  سبک زندگی مردم دچار مشکل است اظهار داشت: تغییر سبک زندگی برای رسیدن به جامعه ای سالم نیاز به فرهنگ سازی دارد و در این زمینه سمن ها و موسسات خیریه حوزه بهداشت  می توانند موثر باشند.
معاون استاندار ریشه بسیاری از بیماری ها  را مسائل و مشکلات روحی  و روانی دانست و افزود: کاهش نشاط  و افزایش افسردگی و اختلالات روحی و روانی  یکی از مشکلات جامعه است و غفلت از این موضوع موجب افزایش بیماری های غیرواگیر دار و افزایش مشکلات جامعه خواهد شد چرا که این ها دو روی یک سکه هستند.
وی طرح تحول سلامت را یکی از برنامه های اصلی دولت تدبیر و امید دانست و اظهار داشت:  با اقدامات صورت گرفته شده در این دولت و در استان خراسان رضوی سن امید به زندگی زنان  از 76 سال در سال 92  به 76.73  در سال 97 و در مردان  از 73.6 به 73.94 رسیده است.
وی افزود: تعداد تخت های بیمارستانی  استان نیز از 8 هزار و 295 تخت در سال 92 به 9 هزار و 281 تخت در سال 97 رسیده است.
 معاون استاندار گفت: تعداد خانه های بهداشت از  یکهزار و 296 خانه بهداشت در سال 92 به  یکهزار و 422 خانه بهداشت در سال 97 رسیده است.
وی افزود: مراکز جامع سلامت شهری نیز از 162 مرکز به 213 مرکز و مراکز جامع سلامت روستایی از 163 مرکز به 205 مرکز رسیده است.
 نوروزیان با اشاره به فعالیت اورژانس جاده ای و شهری گفت: تعداد اورژانس جاده ای از 90 مورد در سال 92 به 118 مورد در سال 97 و تعداد اورژانس شهری از 69 مورد به 95 اورژانس رسیده است.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۷۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.