سرپرست معاونت  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

علیرضا قامتی

    .
۱۳۹۷/۰۶/۰۵

معاون استاندار:

استفاده از ظرفیت مشورتی و اجرایی جوانان و بانوان یک فرصت است

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: یکی از برنامه های جدی دولت استفاده از ظرفیت مشورتی بانوان و جوانان و حضور آنان در امور اجرایی است که یک  فرصت ویژه است.
محمد رحیم نوروزیان در نشست شورای اداری شهرستان بجستان ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی حاصل خون صدها هزار شهید است. وظیفه همه بویژه کارگزاران نظام ادامه دادن راه و مسیر آنان است و حل مشکلات مردم ادامه راه شهدا است.
وی افزود: نظام جمهوری اسلامی با رهبری امام(ره) و مقام معظم رهبری دوران سختی را پشت سر گذاشته است و کشور در حال حاضر در موضع اقتدار قرار دارد.
وی تصریح کرد: تجربه های مختلف ثابت کرده است مردم در مواقع لزوم پای کار و دفاع از نظام هستند و دشمنان راه به جایی نخواهند برد.
معاون استاندار با بیان اینکه بزرگنمایی مشکلات، شیوه کار دشمنان است اظهار داشت: دشمنان کشور بویژه آمریکایی ها در حوزه نظامی هیچ کاری نمی توانند بکنند.  آمریکایی ها  می‌خواهند با جنگ روانی کشور را ناتوان کنند و همه باید مراقب باشیم در حوزه روانی قافیه را نبازیم.
وی افزود: آمریکایی ها پس از خروج از برجام فضای روانی کشور را دچار تنش کردند و کلید عبور از این شرایط سخت حفظ منافع ملی و اتحاد و همدلی است.
وی با بیان اینکه یکی از تئوری پردازان آمریکایی روح و روان جامعه را افکار عمومی می داند افزود: دشمنان دنبال این هستند که مدیریت افکار عمومی را تحت کنترل خود درآورند. ترس ما را دچار خطای محاسباتی می کند و باید با اطمینان و مستحکم کار را انجام دهیم و مدیران ما باید ترس و تزلزل را از خود دور کنند.
نوروزیان با بیان اینکه برخی از افراد و گروه های سیاسی هنوز در فضای رقابت های انتخاباتی هستند اظهار داشت: یکی از معضلات کشور وجود کسانی است که سعی دارند همه مشکلات را بر گردن دولت بیاندازند در صورتی که بخشی از مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها و برخی نیز ناشی از سو مدیریت ها است.
وی افزود:  باید به رای مردم احترام گذاشت و با کنار گذاشتن تنش، دعواهای سیاسی و اتحاد از این شرایط می توان عبور کرد.

معاون استاندار با بیان اینکه  در هفته دولت ۲۰۲ پروژه در استان کلنگ زنی خواهد شد اظهار داشت:  علیرغم شرایط اقتصادی کشور در این هفته  یک هزار و ۵۴۴ پروژه  با اعتبار ‌۱۴ هزار و ۵۳۲ میلیارد ریال در استان  در حال افتتاح است که  نشان از رشد نسبت به افتتاحیه های سال گذشته در هفته دولت دارد.
نوروزیان با اشاره به خشکسالی های چند ساله اخیر گفت: علیرغم کمبود بارندگی میزان تولید گندم استان در دولت تدبیر و امید از رشد ۵.۵ برابری برخوردار بوده است و کشت گلخانه ای نیز رشد ۲.۵ برابری داشته است.
وی افزود: در حوزه تولید فولاد نیز در استان شاهد افزایش ۶۵ درصدی تولیدات فولاد در دولت تدبیر و امید هستیم.
وی اظهار داشت: در دولت قبلی فقط ۳۰ هزار مسکن مهر بدون ایجاد زیرساخت های لازم به بهره‌برداری رسید اما در دولت تدبیر و امید تاکنون ۶۰ هزار واحد مسکن مهر با ایجاد تمامی زیرساخت ها تحویل متقاضیان شده است.
نوروزیان توجه به سازمان های مردم نهاد و واگذاری امور به مردم را یکی از اولویت های اصلی دولت دانست و گفت: تعداد تشکل های مردمی در استان خراسان رضوی از ۵۴۰ تشکل در سال ۹۲ به یک هزار و ۱۷۲ تشکل در سال ۹۷  رسیده است که نشان از رشد ۱۱۵ درصدی دارد.

شایان ذکر است حضور در مزار شهدای گمنام شهرستان و ادای احترام به مقام شامخ شهدا اولین برنامه سفر یک روزه معاون استاندار به بجستان بود.
افتتاح کارگاه الگوی مقاومتی اشتغال پایدار، حضور در جلسه شورای اداری شهرستان، دیدار با خانواده های شهیدان علوی و شهیدان رئوفی و حضور در نشست فعالین اجتماعی و سیاسی شهرستان از دیگر برنامه های سفر معاون استاندار بود.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۵۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.