سرپرست معاونت  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

علیرضا قامتی

    .
۱۳۹۷/۰۶/۰۴

معاون استاندار خبر داد؛

رتبه اول استان خراسان رضوی در ایجاد اشتغال

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت:  ۲۲۴ هزار فرصت شغلی در دولت تدبیر  و امید در استان خراسان رضوی  ایجاد شده است. ۱۶ درصد اشتغال کشور  مربوط به استان می باشد و خراسان رضوی رتبه اول ایجاد شغل در کشور  را دارا می باشد.

محمد رحیم نوروزیان در نشست شورای اداری شهرستان چناران  ضمن تبریک هفته دولت و روز کارمند افزود: علیرغم تبلیغات سو دشمنان، نظام جمهوری اسلامی خدمات شایسته ای به مردم ارائه کرده است.
وی افزود: در استان خراسان رضوی نیز تلاش های بسیار خوبی صورت گرفته است و نرخ بیکاری استان از ۱۴.۳ درصد در سال ۹۱ به ۱۰.۷ درصد در ۴ ماهه اول سال ۹۷ رسیده است.
معاون استاندار با بیان اینکه  در هفته دولت ۲۰۲ پروژه در استان کلنگ زنی خواهد شد اظهار داشت: در این هفته  یک هزار و ۵۴۴ پروژه  با اعتبار ‌۱۴ هزار و ۵۳۲ میلیارد ریال در استان افتتاح خواهد شد که  نشان از رشد نسبت به افتتاحیه های سال گذشته در هفته دولت دارد.
وی افزود: به رغم نوسانات ارزی میزان صادرات و واردات استان در  ۴ ماهه اول سال جاری به ترتیب ۲۹  و ۱۲ درصد رشد داشته است و تاکنون ۷۳ هزار میلیارد تسهیلات به واحد‌های تولیدی  استان داده شده است.
نوروزیان با اشاره به خشکسالی های چند ساله اخیر گفت: علیرغم کمبود بارندگی میزان تولید گندم استان  از ۱۴۶ هزار تن در سال ۹۲ به ۶۰۹ هزار تن در سال ۹۵ و ۴۰۰ هزار تن در سال ۹۶ رسیده است.
وی افزود: ۶۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به سیستم های نوین آبیاری تجهیز شده اند که این میزان در سال ۹۲  حدود ۱۴ هزار و ۶۰۰ هکتار بوده است.
معاون استاندار با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید ظرفیت مخازن ذخیره آب استان  ۳ تا ۵ برابر افزایش یافته است،  افزود: ۹۲ درصد روستاهای استان از آب شرب بهداشتی برخوردار هستند و در این دولت ۴ سد بزرگ در استان به بهره برداری رسیده است.
وی تعداد مسکن مهر استان را ۹۰ هزار واحد دانست و اظهار داشت: در دولت قبلی فقط ۳۰ هزار مسکن مهر بدون ایجاد زیرساخت های لازم به بهره‌برداری رسید اما در دولت تدبیر و امید تاکنون ۶۰ هزار واحد مسکن مهر با ایجاد تمامی زیرساخت ها تحویل متقاضیان شده است.
نوروزیان طرح تحول سلامت را یکی دیگر از دستاوردهای دولت دانست و گفت:  در دولت تدبیر و امید سهم هزینه های  بستری بیماران روستایی  ۵۸ درصد  و بیماران شهری ۴۴ درصد کاهش یافته است.

معاون استاندار با بیان اینکه استان خراسان رضوی علیرغم وجود مسائل مختلف از امن ترین استان ها می باشد اظهار داشت:  مشهد همواره یکی از نقاط هدف دشمنان بوده و علیرغم  توطئه و طراحی های دشمن شرایط بسیار خوبی به لحاظ امنیتی در استان و شهر مشهد حاکم است.
وی افزود: برای اولین بار در دولت تدبیر و امید اعتبار ویژه جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی در نظر گرفته شده است و در استان نیز شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی و کاهش طلاق هستیم.
نوروزیان توجه به سازمان های مردم نهاد را یکی از اولویت های اصلی دولت دانست و گفت: تعداد تشکل های مردمی در استان خراسان رضوی از ۵۴۰ تشکل در سال ۹۲ به هزار و۱۷۲ تشکل در سال ۹۷ رسیده است.
وی افزود: تعداد نشریات استان نیز ۳۳۴ نشریه است که نشان از رشد ۳ برابری در مقایسه با سال ۹۲ دارد.

معاون استاندار با بیان اینکه در شرایط حساس و بسیار خطیری به سر می بریم گفت: اختلاف سلیقه امری طبیعی است اما این اختلاف نباید تبدیل به کینه و چند دستگی شود و آنچه دشمنان به آن طمع بسته اند همین اختلافات است.
وی افزود: اگر محور و مدار خداوند باشد هیچ اختلافی پیش نمی آید و کلید و رمز پیروزی ما انسجام و وحدت است.

معاون استاندار با بیان اینکه در شرایط خاص کنونی کشور  دشمنان قسم خورده نظام، برخی مخالفین تندروی دولت و وجود برخی ناکارآمدی ها و  سوء مدیریت ها در دستگاه های اجرایی سه جبهه تهدید کشور است اظهار داشت: با وجود قدرت بازدارندگی، نیروی دفاعی و پشتیبانی مردم از نظام هیچگاه تهدیدات نظامی دشمنان عملی نخواهد شد
وی افزود: آنچه به نظام ضربه می زند پمپاژ ناامیدی توسط برخی عناصر افراطی و ناکارآمدی و خطاهای احتمالی در دستگاه های اجرایی است که این رفتارها باید اصلاح شود.

 شایان ذکر است با حضور معاون استاندار  همزمان ۶۵ پروژه با هزینه یک هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال در شهرستان چناران به بهره برداری رسید.
حضور در مزار شهدای گمنام شهرستان و ادای احترام به مقام شامخ شهدا، شرکت در شورای اداری و تجلیل از کارمندان نمونه، افتتاح گلخانه ۱.۳ هکتاری، افتتاح کارخانه تولید ظروف پلاستیکی، افتتاح فاز اول کارخانه تولید سازه های ساختمانی فلزی، دیدار با خانواده شهید درخانی و حضور در نشست دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای چناران از برنامه های سفر یک روزه معاون استاندار به شهرستان چناران بود.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۲۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.