سرپرست معاونت  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

علیرضا قامتی

    .
۱۳۹۷/۰۵/۲۷

معاون استاندار خبر داد:

اجرایی شدن نظام ارجاع الکترونیک سلامت بیمه شدگان روستایی در استان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: نظام ارجاع الکترونیک سلامت بیمه شدگان می تواند نظمی مناسب به فرآیند بهداشت و درمان ببخشد و تا پایان  مهرماه سال جاری تمام بیمه شدگان روستایی استان تحت پوشش این طرح  قرار خواهند گرفت.

محمد رحیم نوروزیان در  حاشیه نشست با معاونین دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: در نظام ارجاع خدمات پزشکی سطوح ارائه خدمات از عمومی به تخصصی و از پیشگیری اولیه تا درمان های پیچیده و پرهزینه با در نظر گرفتن نقش پزشک خانواده و پرونده الکترونیک بیمار تعریف می‌شود که این امر می تواند ضمن نظم دادن به فرآیند بهداشت و درمان کشور و سبک شده هزینه های درمان، کیفیت آن را نیز ارتقاء بخشد.
وی افزود: هدف نظام ارجاع این است که پزشک سطح یک بتواند همه خدمات مورد نیاز بیمار را ارائه داده و در صورت لزوم بیمار را به سطح بالاتر ارجاع  دهد و بر اساس تشخیص پزشک اقدامات درمانی برایش انجام ‌شود.
وی تصریح کرد: ارجاع بیمار به مراکز تخصصی توسط پزشک عمومی به صورت الکترونیک انجام خواهد شد و در تمامی مراحل پرونده الکترونیک بیمار قابل دسترس برای پزشکان می باشد.
 معاون استاندار نظام ارجاع سلامت  الکترونیک را کار بسیار سنگینی دانست و اظهار داشت: اجرای طرح نیاز به  آمادگی کامل دانشگاه های علوم پزشکی استان و کار توجیهی و اطلاع رسانی دارد و از ظرفیت صدا و سیما، رسانه ها، ائمه جمعه، فرمانداران و سازمانهای مردم نهاد باید در جهت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی این طرح استفاده شود.
وی افزود: در حال حاضر علوم پزشکی استان آمادگی لازم برای اجرای این طرح در روستاها و شهرهای کمتر از 20 هزار نفر جمعیت را دارد و تا پایان مهر امسال قرار است تمامی بیمه شدگان مذکور تحت پوشش طرح قرار گیرند.
وی تصریح کرد: این طرح پس از رفع ایرادات از سال آینده در حاشیه شهر های بزرگ بویژه مشهد اجرایی شده و پس از آن در کل شهرهای کشور طرح به اجرا در خواهد آمد.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۷۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.