سرپرست معاونت  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

علیرضا قامتی

    .
۱۳۹۷/۰۵/۲۷

معاون استاندار:

تخصیص اعتبارات حوزه آسیب های اجتماعی بر اساس شاخص های ارائه شده توسط دستگاه ها

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: اعتبارات مرتبط با کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی بر اساس شاخص های ارائه شده توسط دستگاه های اجرایی تخصیص خواهد یافت و متناسب با آن شاخص ها نیز از دستگاه ها گزارش خواسته می شود.

محمد رحیم نوروزیان در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی که با محوریت ارائه گزارش فرهنگی و اجتماعی شهرستان خلیل آباد و اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد اظهار داشت: دستگاه های اجرایی باید شاخص هایی که بیشترین تاثیر را در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی دارند احصا و اولویت بندی نموده و گزارش های ارائه شده نیز بر اساس همین شاخص ها باشد.
وی افزود:  در گزارش ها باید وضعیت فعلی شاخص مرتبط با آسیب های اجتماعی، مقایسه آن با مدت مشابه سال گذشته، میانگین استانی و مقایسه با میانگین کشوری و عملکرد دستگاه ها در کاهش یا افزایش آن شاخص مستدل بیان شود.
وی تصریح کرد: این شیوه گزارش دهی موجب می شود تصویر روشنی از عملکرد دستگاه ها برای همگان بویژه سمن ها و رسانه ها فراهم آید و امکان نظارت و رصد مردم افزایش یابد.
 معاون استاندار شرایط کنونی کشور را شرایطی خاص دانست و افزود: در شرایط خاص کنونی کشور  دشمنان قسم خورده نظام، برخی مخالفین  تندروی دولت و وجود برخی  سوء مدیریت ها در اجزایی از حاکمیت سه رکن ایجاد یاس، نا امیدی و نارضایتی در بین مردم است.
وی افزود: به هر میزان که کم کاری و سوء مدیریت در دستگاه های اجرایی باشد به همان میزان نیز دشمنان از فضای موجود بهره برداری می کنند و لذا همه موظف به بررسی وضعیت خود در دستگاه ها و رفع نارسایی ها هستند.
وی تصریح کرد: کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی موجب افزایش امید و اعتماد در جامعه شده و دستگاه های اجرایی باید اهتمام ویژه ای به کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشند.
نوروزیان در پایان  گفت: در جلسات کارگروه اجتماعی و فرهنگی لزوما باید برخی از مدیران کل که فعالیت های آنان ارتباط مستقیم با کارگروه دارد شخصا حضور پیدا کنند و از روسای محترم دانشگاه ها نیز همین انتظار وجود دارد.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.