سرپرست معاونت  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

علیرضا قامتی

    .
۱۳۹۷/۰۵/۰۶

معاون استاندار تاکید کرد:

افزایش سهم بانوان و استفاده از ظرفیت آنان در مدیریت کشور

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: استفاده از ظرفیت مدیریتی بانوان به عنوان نیمی از افراد جامعه و بخشی از قشر تحصیلکرده و فرهیخته به عنوان ضرورت در برنامه ششم توسعه و برنامه های دولت تدبیر و امید آمده است و باید سهم زنان در مدیریت کشور را افزایش دهیم.
محمد رحیم نوروزیان در جلسه کارگروه تخصصی زنان و خانواده استان افزود: استفاده از ظرفیت مدیریتی بانوان نیازمند تهیه بانک اطلاعاتی از بانوان توانمند جهت تصدی مشاغل مدیریتی در استان است و دستگاه های اجرایی باید به تهیه این بانک اطلاعاتی کمک کنند و کارگروه زنان و خانوتده این موضوع را پیگیری نماید.
معاون استاندار با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی کشور، نیاز به کار و تلاش مضاعف داریم اظهار داشت:شرایط کنونی کشور همت فوق العاده ای را می طلبد اما سیستم اداری متناسب با این شرایط نیست و با دستگاه های کم کار در حوزه های مختلف علاوه بر آنکه برخورد مقتضی خواهد شد باید از طریق رسانه ها به مردم معرفی شوند.
نوروزیان با بیان اینکه در حوزه ازدواج اسناد بالادستی تکلیف دستگاه ها را مشخص نموده است گفت: مجموعه تکالیف دستگاه های مرتبط در حوزه ازدواج احصا شده است وحرکت دستگاه باید بر اساس این اسناد و قوانین بالادستی باشد.
معاون استاندار با اشاره به نقش اساسی بانوان در ترویج فرهنگ صرفه جویی بویژه در خانواده ها افزود: بین 7 تا 10 درصد صرفه جویی موجب عبور کشور از تمامی مشکلات بویژه در حوزه آب و برق می شود و در این میان باید از ظرفیت مجامع مشورتی زنان ، سازمان های مردم نهاد ، صدا و سیما، رسانه ها و کارگروه تخصصی زنان و خانواده در توجیه و تبیین فرآیند صرفه جویی در سطح خانواده ها استفاده نمود.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.