حسن جعفری
معاون  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 

    .
۱۳۹۷/۰۴/۱۴

معاون استاندار:

استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در پیشگیری و درمان اعتیاد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت سازمان های مردم نهاد ظرفیت بالایی دارند و از توان آنها می توان در پیشگیری و درمان اعتیاد استفاده نمود.

محمد رحیم نوروزیان در حاشیه بازدید از مرکز نگهداری معتادین متجاهر خلق آباد اظهار داشت: اعتبارات دولتی و نیروی انسانی دولتی برای پیشگیری و درمان اعتیاد به تنهایی کافی نیست و باید این امور را به مردم و سمن ها واگذار کرد.

وی افزود: سازمان های مردم نهاد و تشکل های مردمی نقش اساسی در پیشگیری از اعتیاد، از طریق فرهنگ سازی، برگزاری دوره های مختلف آموزشی و اداره مراکز ترک اعتیاد دارند.

معاون استاندار با بیان اینکه ظرفیت خراسان رضوی در زمینه جلب مشارکت مردم بسیار بالاست اظهار داشت: همه دستگاه های قانونی نیز پای کار و یاری دهنده سازمان های مردم نهاد در امر مبارزه و درمان اعتیاد هستند.
وی افزود: نقش هر دستگاه در امر مبارزه و درمان با پدیده اعتیاد نیز باید مشخص شود تا امور تسهیل شود.

نوروزیان سیاست اصلی در اعتیاد را پیشگیری دانست و افزود: مشهد مقدس بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر حاشیه نشین دارد که در معرض آسیب های اجتماعی هستند و برای رسیدن به شهری پاک و عاری از اعتیاد به مراکز ترک اعتیاد مردمی بیشتری نیاز داریم.

وی با تقدیر از همه دستگاه های مسئول در امر مبارزه و درمان اعتیاد گفت : از سازمان بهزیستی، دستگاه قضایی و نیروی انتظامی استان که همواره پای کار مبارزه و درمان پدیده اعتیاد هستند باید به طور ویژه تقدیر کرد.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۰۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.