حسن جعفری
معاون  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 

    .
۱۳۹۷/۰۴/۰۹

معاون استاندار در شورای اداری کاشمر:

فرمانداران نماینده حاکمیت در شهرستان ها هستند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: در نگاه عموم مردم، دولت نشان حاکمیت است و مردم همه مسئولین را یک سیستم و یکپارچه می بینند و فرمانداران نیز نماینده حاکمیت در شهرستان ها هستند.

محمد رحیم نوروزیان در شورای اداری شهرستان کاشمر و معارفه نبی پور فرماندار جدید این شهرستان اظهار داشت: ثبات مدیریتی یکی از نکات اساسی و اولویت استان است و امید است با همکاری تمامی دستگاه ها بتوانیم مشکلات مردم را حل کنیم.
وی با بیان اینکه شهید مطهری واژه رشید را مترادف با مدیر و مدیریت می داند گفت: در زبان فارسی به فرد درشت اندام رشید گفته می شود اما شهید مطهری رشید را کسی می داند که بتواند از امکانات و فرصت ها بدرستی استفاده کند و این ویژگی اصلی یک مدیر است.
وی افزود: با ارتباط حسنه با مردم، روش نیکو و خدمتگزاری مردم می توان از امکانات و فرصت ها به درستی استفاده کرد.
معاون استاندار با مقایسه آماری دستاوردهای نظام با شرایط رژیم طاغوت اظهار داشت: در رژیم طاغوت 46 درصد جمعیت کشور زیر خط فقر بود در حالی که این میزان در نظام اسلامی به 30 درصد رسیده است و این در شرایطی است که در رژیم گذشته با 30 میلیون جمعیت 5 میلیون بشکه صادرات نفت نیز داشتیم.
وی افزود: در سال های آخر حکومت رضا خان و بویژه سال های 1320 تورم 49.5 درصد، سال 1321 تورم 96.2 درصد و سال 1322 میزان تورم 110 درصد بود.
وی تصریح کرد: در پیش از انقلاب و در سال های 52 تا 57 نرخ تورم دو رقمی بود و این رقم در سال 1356 به 25.1 درصد رسید.
نوروزیان نرخ رشد اقتصادی در سال 56 را منفی 3.7 درصد دانست و اظهار داشت: نرخ رشد اقتصادی در نظام جمهوری اسلامی هیچگاه از منفی 3 پایین تر نرفته است و در سال 1396 نرخ رشد اقتصادی به حدود 4 درصد رسید.
وی افزود: نرخ پوشش بیمه ای در رژیم طاغوت یک میلیون نفر بود و این در حالی است که هم اکنون 56 میلیون نفر در کشور تحت پوشش بیمه قرار دارند.
وی گفت: رشد هزار درصدی صادرات کالا، رشد 6 تا 7 درصدی بخش صنعت، افزایش سه برابری زیر ساخت های کشور و رشد 30 درصدی در بخش کشاورزی از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی بوده است.
وی تصریح کرد:ظرفیت نظام جمهوری اسلامی در حل مساله بسیار بالاست و کشور قدرت فوق العاده بالایی به لحاظ زیر ساخت ها دارد.
معاون استاندار بخشی از مطالبات مردم را طبیعی دانست و اظهار داشت: امروزه دشمنان نظام با فشارهای خود و بزرگ نمایی مشکلات سعی در فشار به کشور دارند اما با همت و تلاش مردم و مسئولین دشمنان در اهداف خود موفق نخواهند شد.
وی افزود: جمعیت جوان کشور و نیازمندی های آنان، سوء مدیریت ها، دعواهای سیاسی و افراط و تفریط در فضای سیاسی و فرهنگی منجر به افسردگی و خمودگی در مردم بویژه جوانان خواهد شد که همه باید با اتحاد، وفاق و همدلی مشکلات را حل کنند.
وی تصریح کرد: ضعف اطلاع رسانی و عدم انتقال صحیح دستاورد ها به مردم یکی از مشکلات موجود است که باید از همه امکانات در جهت انتقال صحیح دستاوردهای نظام به مردم استفاده نمود.
نوروزیان نیاز اصلی کشور در حال حاضر را اتحاد و انسجام دانست و اظهار داشت: تلاش و کار شبانه روزی، صرفه جویی، موقع شناسی و درک شرایط، ارتقای سرمایه های اجتماعی، پرهیز از اختلافات بی حاصل و بالا بردن قدرت تحمل از جمله مواردی است که باید سرلوحه همه مردم و مسئولین قرار گیرد.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۳۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.