معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

محمد رحیم نوروزیان

    .
۱۳۹۷/۰۳/۲۹

معاون استاندار تاکید کرد:

مجامع تخصصی و صنفی یکی از راه های ارتباط نظام مند با مردم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: ارتباط نظام مند با مردم از طریق مجامع صنفی و تخصصی امکان پذیر است و این مجامع می توانند علاوه بر انتقال خواسته های جامعه مخاطب به عنوان بازوان مشورتی واجرایی دستگاه ها ی دولتی و مدیران باشند.
محمد رحیم نوروزیان در دیدار با اعضای نظام صنفی کشاورزی استان افزود: نظام های تخصصی و صنفی فرصتی برای دستگاه های اجرایی هستند و می توانند حلقه رابط بین دستگاه های اجرایی و جامعه مخاطب باشند.
وی اظهار داشت: حضور پرقدرت و موثر مجامع صنفی و کمک های فکری و مشورتی این مجامع می تواند به شناخت و آگاهی مردم منجر شود.
معاون استاندار پیشگیری و حل مشکلات مردم را از وظایف دستگاه های اجرایی دانست و اظهار داشت: اگر دستگاه های اجرایی قبل از فراگیر شدن مشکلات با مجامع تخصصی و صنفی ارتباط نظام مند داشته باشند می توانند تصمیمات سنجیده تری برای حل مشکلات بگیرند.
نوروزیان یکی از کارکردهای نظام های صنفی و تخصصی را فرهنگ سازی و انتقال مفاهیم علمی و تخصصی به مردم دانست و افزود: برخی تصمیمات و قوانین مستلزم فهم و تبیین دقیق می باشد و نظام های صنفی می توانند انتقال دهنده مفاهیم به جامعه مخاطب باشند.
وی گفت: انتقال مفاهیم تخصص و دانش روز به جامعه مخاطب و بالا بردن سطح آگاهی مردم از دیگر کاردکردهای مجامع صنفی و تخصصی است .
معاون استاندار بخش کشاورزی را فرصت بسیار ارزشمندی برای کشور دانست و اظهار داشت: در بدترین سال های رونق اقتصادی کشور، بخش کشاورزی رشد داشته است و به اقتصاد کشور و مردم کمک کرده است.
وی افزود: با توجه به شرایط اقلیمی حاکم بر کشور و محدود بودن منابع آبی، استفاده از دانش روز در کشاورزی از ضروریات است که نظام صنفی کشاورزی در این زمینه می تواند به بالا بردن سطح آگاهی و دانش روز کشاورزان کمک کند.
نوروزیان با اشاره به طرح گفتگو با اقشار مختلف مردم گفت: امروزه پایه های امنیت بر دوش مردم است .مشارکت مردم، گفتگوی نظام مند با آنان و تامین رفاه مردم می تواند به ارتقای امنیت منجر شود و یکی از اولویت های کاری معاونت سیاسی گفتگو با اقشار مختلف مردم و استفاده از نظرات آنان خواهد بود


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۲۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.