سرپرست معاونت  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

علیرضا قامتی

    .
۱۳۹۷/۰۳/۱۹

معاون استاندار:

اعتماد و امید را باید در مردم زنده نگه داریم

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی نشست فرمانداران استان برگزار شد.

محمد رحیم نوروزیان در این جلسه با بیان اینکه دشمنان نظام دنبال ناامید کردن مردم هستند اظهار داشت: امید و اعتماد مردم نباید از بین برود و فرمانداران و کارگزاران نقش اساسی در پررنگ کردن اعتماد و امید مردم دارند.
وی افزود: برگزاری نشست مداوم با اقشار مختلف مردم و اختصاص یک روز به عنوان روز ملاقات عمومی و پیگیری امور مردم می تواند به افزایش امید و اعتماد مردم کمک کند.
وی گفت: بر اساس نتایج پیمایش سرمایه اجتماعی در سال 95 ، مردم بیشترین رضایتمندی را از امنیت حاکم بر کشور داشته اند ولیکن دشمنان نظام بویژه آمریکا با خروج از برجام بشدت دنبال ناامید کردن و ضربه زدن به امنیت و اعتماد مردم هستند.
معاون استاندار با بیان اینکه دشمن خارجی غلطی نمی تواند بکند لیکن فضای روانی بوجود می آورد اظهار داشت: دشمن اصلی ما در داخل کشور معضلاتی نظیر اعتیاد، بیکاری، حاشیه نشینی و طلاق است که باید با انسجام، اتحاد و تلاش شبانه روزی این معضلات را رفع کنیم تا دشمنان بیرونی بهانه ای نداشته باشند.
نوروزیان با بیان اینکه بسیاری از مسائل از حوزه امنیتی باید خارج شود گفت: بسیاری از مسائل جامعه مسائل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است که باید با نگاه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به این مسائل نگاه شود و راه حل آن امنیتی نیست.
وی افزود: البته حفظ امنیت از ضروریات است و حتما توان و قدرت نیروهای مسلح ما از بهترین عناصر بازدارنده تهدیدات دشمن است ولی امنیت تنها از طریق نظامی هم قابل تامین نیست بلکه امنیت با مشارکت،اتحاد، انسجام، رفاه، آسایش مردم و قدرتمندی نیروهای مسلح محقق خواهد شد.
معاون استاندار با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره تاکید دارند که دچار خطای در محاسبه نشویم اظهار داشت: آمریکایی ها و دشمنان دنبال سیاه نمایی و بزرگ نمایی هستند و کارگزاران و مسئولین باید در راه انجام وظیفه ثابت قدم و پایدار باشند و خدای ناخواسته در مقابل تهدیدات و فضا سازی دشمنان منفعل عمل نکنند.
نوروزیان با اشاره بر نقش پررنگ رسانه ها اظهار داشت: امروزه رسانه های مکتوب، شنیداری، دیداری و مجازی حرف اول را می زنند و حضور فعال همراه با ابتکار عمل در حوزه رسانه ای از ضروریات است.
وی در پایان گفت: مجامع مشورتی بانوان و جوانان باید جدی گرفته شوند و این مجامع مشاوران فرمانداران در شهرستان ها هستند.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۱۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.