سرپرست معاونت  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

علیرضا قامتی

    .
۱۳۹۷/۰۳/۰۷

معاون استاندار:

افزایش نشاط اجتماعی و اعتماد عمومی رویکرد اصلی برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی استان

با حضور معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی نشست کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان خراسان رضوی برگزار شد.

دکتر سید جواد حسینی در این جلسه بابیان اینکه در برنامه های استان پیگیر ارتقای فرهنگ عمومی و سرمایه اجتماعی هستیم اظهار داشت: رویکرد اصلی برنامه های فرهنگی و اجتماعی استان افزایش نشاط اجتماعی و اعتماد عمومی است.
وی افزود: دستگاه های اجرایی استان برنامه های خود درزمینهٔ افزایش اعتماد عمومی و نشاط اجتماعی را تدوین نموده تا در قالب یک بسته فعالیت های اعتماد ساز و افزایش دهنده نشاط اجتماعی از سوی دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری تهیه شود.
معاون استاندار با اشاره به فعالیت های انجام شده در راستای ارتقای اعتماد عمومی گفت: تشکیل کمیسیون بررسی مسائل و نارضایتی های اجتماعی استان، را ه اندازی میز خدمت حضور و الکترونیک در دستگاه های اجرایی و احصای 5 خدمت پر مراجع توسط دستگاه های اجرایی و مهندسی مجدد فرآیند این 5 خدمت ازجمله فعالیت های انجام شده استان درزمینهٔ ارتقای اعتماد عمومی می باشد.
حسینی حوزه فرهنگ را یکی از پیچیده ترین حوزه ها در عرصه تصمیم گیری دانست و اظهار داشت: برای ایجاد یکپارچگی و هارمونی در عرصه فرهنگ، شورای فرهنگ عمومی و همچنین کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی وجود دارد که وحدت رویه در حوزه فرهنگ و هنر از طریق این دو ساختار محقق می شود.
وی افزود: رویه مدیریت فرهنگی استناد به اسناد بالادستی و فتاوای مقام معظم رهبری است و در این حوزه نیاز به انسجام بیشتر دستگاه های فرهنگی داریم.
وی گفت: موضوعات قابل تأمل و توجه فرهنگی و اجتماعی که موردنیاز همگان است در دستور کار کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان قرار گیرد.
معاون استاندار با اشاره به برگزاری هفته های فرهنگی شهرستان ها در تابستان گفت: جریان سازی فرهنگی، افزایش هویت اجتماعی و محلی، انسجام بخشی، پر کردن اوقات فراغت، افزایش نشاط اجتماعی، شناخت ظرفیت های فرهنگی و هنری و احیای سنت ها از اهداف برگزاری هفته فرهنگی شهرستان ها می باشد.
وی افزود: شورای سیاست گذاری هفته فرهنگی شهرستان ها با محوریت استانداری، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی و ورزش و جوانان تشکیل شده است و هر فعالیتی که قرار است اتفاق بیفتد باید از مجرای این شورا عبور کند.
وی اظهار داشت: ستاد برنامه ریزی هفته فرهنگی در شهرستان ها نیز با محوریت فرماندار آن شهرستان تشکیل و برای برنامه ریزی هفته های فرهنگی اقدام نماید.
حسینی تصریح کرد: طرح هفته های فرهنگی شهرستان ها به شورای برنامه ریزی و توسعه استان نیز ارائه خواهد شد.
معاون استاندار در ادامه جلسه بابیان اینکه توانمندسازی و اتصال به اشتغال موجب عدم بازگشت به اعتیاد خواهد شد اظهار داشت: به زودی تالار مبادلات تولیدات بهبودیافتگان اعتیاد در مشهد راه اندازی می شود و راه اندازی این تالار کمک شایانی به ایجاد اشتغال بهبودیافتگان و خانواده های آنان می کند.
وی افزود: دولت نگاه ویژه ای به آسیب های اجتماعی دارد و در سال جاری 450 میلیارد تومان اعتبار در کشور برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی اختصاص یافته است.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.