معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 محمد رحیم نوروزیان

    .
۱۳۹۷/۰۳/۰۷

معاون استاندار:

افزایش نشاط اجتماعی و اعتماد عمومی رویکرد اصلی برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی استان

 با حضور معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی نشست کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان خراسان رضوی برگزار شد.

دکتر سید جواد حسینی در این جلسه بابیان اینکه در برنامه‌های استان پیگیر ارتقای فرهنگ عمومی و سرمایه اجتماعی هستیم اظهار داشت: رویکرد اصلی برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی استان افزایش نشاط اجتماعی و اعتماد عمومی است.
 وی افزود: دستگاه‌های اجرایی استان برنامه‌های خود درزمینهٔ افزایش اعتماد عمومی و نشاط اجتماعی را تدوین نموده تا در قالب یک بسته فعالیت‌های اعتماد ساز و افزایش‌دهنده نشاط اجتماعی از سوی دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری تهیه شود.
معاون استاندار با اشاره به فعالیت‌های انجام‌شده در راستای ارتقای اعتماد عمومی گفت: تشکیل کمیسیون بررسی مسائل و نارضایتی‌های اجتماعی استان، را ه اندازی میز خدمت حضور و الکترونیک در دستگاه‌های اجرایی و احصای 5 خدمت پر مراجع توسط دستگاه‌های اجرایی و مهندسی مجدد فرآیند این 5 خدمت ازجمله فعالیت‌های انجام‌شده استان درزمینهٔ ارتقای اعتماد عمومی می‌باشد.
حسینی حوزه فرهنگ را یکی از پیچیده‌ترین حوزه‌ها در عرصه تصمیم‌گیری دانست و اظهار داشت: برای ایجاد یکپارچگی و هارمونی در عرصه فرهنگ، شورای فرهنگ عمومی و همچنین کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی وجود دارد که وحدت رویه در حوزه فرهنگ و هنر از طریق این دو ساختار محقق می‌شود.
وی افزود: رویه مدیریت فرهنگی استناد به اسناد بالادستی و فتاوای مقام معظم رهبری است و در این حوزه نیاز به انسجام بیشتر دستگاه‌های فرهنگی داریم.
وی گفت: موضوعات قابل‌تأمل و توجه فرهنگی و اجتماعی که موردنیاز همگان است در دستور کار کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان قرار گیرد.
معاون استاندار با اشاره به برگزاری هفته‌های فرهنگی شهرستان‌ها در تابستان گفت: جریان سازی فرهنگی، افزایش هویت اجتماعی و محلی، انسجام‌بخشی، پر کردن اوقات فراغت، افزایش نشاط اجتماعی، شناخت ظرفیت‌های فرهنگی و هنری و احیای سنت‌ها از اهداف برگزاری هفته فرهنگی شهرستان‌ها می‌باشد.
وی افزود: شورای سیاست‌گذاری هفته فرهنگی شهرستان‌ها با محوریت استانداری، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی و ورزش و جوانان تشکیل‌شده است و هر فعالیتی که قرار است اتفاق بیفتد باید از مجرای این شورا عبور کند.
وی اظهار داشت: ستاد برنامه‌ریزی هفته فرهنگی در شهرستان‌ها نیز با محوریت فرماندار آن شهرستان تشکیل و برای برنامه‌ریزی هفته‌های فرهنگی اقدام نماید.
حسینی تصریح کرد: طرح هفته‌های فرهنگی شهرستان‌ها به شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان نیز ارائه خواهد شد.
 معاون استاندار در ادامه جلسه بابیان اینکه توانمندسازی و اتصال به اشتغال موجب عدم بازگشت به اعتیاد خواهد شد اظهار داشت: به‌زودی تالار مبادلات تولیدات بهبودیافتگان اعتیاد در مشهد راه‌اندازی می‌شود و راه‌اندازی این تالار کمک شایانی به ایجاد اشتغال بهبودیافتگان و خانواده‌های آنان می‌کند.
وی افزود: دولت نگاه ویژه‌ای به آسیب‌های اجتماعی دارد و در سال جاری 450 میلیارد تومان اعتبار در کشور برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی اختصاص‌یافته است.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.