سرپرست معاونت  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

علیرضا قامتی

    .
۱۳۹۷/۰۲/۳۱

معاون استاندار:

بزودی تالار مبادلات تولیدات بهبود یافتگان اعتیاد در مشهد راه اندازی می شود

با حضور معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی نشست کمیته تخصصی مشارکت های مردمی سازمان های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان برگزار شد.

دکتر سید جواد حسینی در این نشست گفت: بزودی تالار مبادلات تولیدات بهبودیافتگان اعتیاد در مشهد راه اندازی می شود و راه اندازی این تالار کمک شایانی به ایجاد اشتغال بهبودیافتگان و خانواده های آنان می کند.
معاون استاندار با بیان اینکه اعتیاد همچنان مهمترین آسیب اجتماعی است اظهار داشت:در سال گذشته 2 دهم درصد شیوع اعتیاد به مواد مخدر در استان کاهش یافته است و 11 درصد ورودی زندانیان مرتبط با مواد مخدر نیز در استان کاهش یافته است.
وی افزود: علیرغم فعالیت های صورت گرفته شده، بر اساس آخرین پژوهش انجام شده 27 درصد مردم ایران نگرش منفی به مواد مخدر ندارند.
وی گفت: اعتیاد از جمله آسیب های اجتماعی است که در مقیاس ملی برای آن تصمیم گیری خواهد شد و هیچگونه محدودیتی برای اختصاص اعتبار کشوری در خصوص پروژه های مرتبط با حوزه مبارزه با مواد مخدر وجود ندارد.
معاون استاندار با بیان اینکه در انتقال دستاوردها به جامعه کوتاهی صورت می گیرد اظهار داشت: علیرغم وجود بیکاری در استان در سال گذشته 124 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شد و برای سال جاری نیز ایجاد 110 هزار فرصت شغلی هدفگذاری شده است.
وی افزود: به همت دستگاه های مرتبط نظیر بهزیستی و کمیته امداد در استان خراسان رضوی 23 هزار اشتغال حمایتی با هدف حمایت از اقشار آسیب پذیر ایجاد شده است.
حسینی با تاکید بر اینکه آسیب های اجتماعی نباید در سطح جامعه برجسته سازی شود اظهار داشت: در آسیب های اجتماعی و بویژه اعتیاد تاکید بر پیشگیری است و واگذاری امور به تشکل های مردمی حامی و همدرد نیز می تواند به کاهش آسیب ها بویژه اعتیاد کمک کند.
وی افزود: توجه به محلات حاشیه شهر ها و توجه ویژه به زنان سرپرست خانوار، کودکان و جوانان نیز باید در دستور کار دستگاه های مرتبط قرار گیرد.
وی تصریح کرد: توانمند سازی، مهارت آموزی و اشتغال بهبودیافتگان مواد مخدر از مباحث بسیار مهم است که اگر انجام نشود تمامی زحمات انجام شده به هدر می رود.
معاون استاندار خواهان راه اندازی تالار مبادلات تولیدات بهبودیافتگان مواد مخدر شد و اظهار داشت:راه اندازی این تالار کمک شایانی به ایجاد اشتغال بهبودیافتگان و خانواده های آنان می کند.
وی افزود: باید فعالیت های کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی را به شهرستان های استان نیز توسعه دهیم و برای آن برنامه ریزی نمائیم.
حسینی در پایان گفت: باید به سمت شهر بدون اعتیاد حرکت کنیم بگونه ای که هیچ معتاد متجاهری در سطح شهر مشاهده نشود.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۷۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.