سرپرست معاونت  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

علیرضا قامتی

    .
۱۳۹۷/۰۲/۳۱

معاون استاندار:

اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سال جاری برای طرح تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی

با حضور معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی و مدیران کل و مشاوران حوزه معاونت نشست شورای مدیران برگزار شد.

دکتر سید جواد حسینی در این نشست گفت: در سال جاری 300 میلیارد توان اعتبار برای طرح تقسیم کار ملی پیرامون کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در کشور اختصاص یافته است.
وی افزود: در استان خراسان رضوی نیز 110 پروژه با اعتبار 12 میلیارد تومان سال گذشته در حوزه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی به انجام رسیده است.
وی اظهار داشت: تقویت تشکل های غیر دولتی از نوع حامی و همدرد می تواند به کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی کمک شایانی بنماید.
معاون استاندار تصریح کرد:دستگاه های اجرایی مرتبط استان تصویری از وضعیت جرایم و آسیب های اجتماعی را ترسیم نموده و برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی مهم پروژه تعریف کنند.
حسینی با بیان اینکه در سال های 95 و 96 سرعت افزایش آسیب های اجتماعی در کشور کاهش یافته است اظهار داشت: بیشترین افزایش آسیب ها مربوط به سرقت است و بیشترین ورودی زندان های کشور مربوط به سارقین و در مرتبه بعدی مربوط به قاچاقچیان مواد مخدر و معتادین است.
وی افزود: در سال 96 روند رو به رشد طلاق در کشور سرعتش کم شده است و به ازای هر هزار زن متاهل 7 طلاق در کشور به ثبت رسیده است.
معاون استاندار در ادامه با اشاره به برنامه های توسعه اجرا شده در کشور گفت: قبل از انقلاب 6 برنامه توسعه داشتیم که در واقع برنامه توسعه ای نبود بلکه برنامه رشد اقتصادی بود و پس از انقلاب برنامه ها توسعه ای شد.
وی افزود: یکی از اقدامات مثبت سازمان برنامه و بودجه شفاف سازی بودجه و کاهش اعتبارات ردیف های متفرقه است که سعی شده است ردیف های متفرقه به صفر نزدیک شود.
وی اظهار داشت: مدیری که می خواهد مشکلات مردم را حل کند و در مسیر توسعه حرکت کند اگر نداند سهم خودش از بودجه چه مقدار است مدیر موفقی نخواهد بود.
حسینی تصریح کرد: مدیران زیر مجموعه معاونت متناسب با فعالیت های خود سهم بودجه از ردیف ملی و استانی را مشخص نمایند و در صورت لرزوم طرح های تدوینی خود را جهت اختصاص بودجه به شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارائه نمایند.
معاون استاندار در ادامه گفت: 5 صدم درصد از اعتبارات هزینه ای استان بر طبق قوانین باید به بخش بانوان اختصاص یابد و دفتر زنان و خانواده استانداری سهم 5 صدم درصدی دستگاه ها را احصا نموده تا در راستای پروژه های حوزه بانوان بتوان از آن استفاده نمود.
وی افزود: احصاء ابعاد طرح ملی گفتگوی زنان و خانواده و بررسی مجدد شیوه نامه مجمع مشورتی زنان استان از یگر فعالیت هایی است که دفتر زنان و خانواده استان باید انجام دهد.
حسینی در ادامه جلسه خواهان ارتباط مداوم فرمانداران و مدیران اجرایی با ارکان مهم تصمیم ساز استان شد و اظهار داشت: اجرایی کردن منشور گفتگوی سیاسی و تغذیه فکری فرمانداران و بخشداران از جمله فعالیت هایی است که دفتر سیاسی استان باید در برنامه های خود قرار دهد.
وی افزود: هفته فرهنگی شهرستان ها از شهرستان بینالود شروع شد و ادامه برگزاری این هفته ها نیاز به اهتمام و جدیت دستگاه های مرتبط دارد.
وی گفت: در راستای بهره گیری از توان فکری جوانان بزودی پارلمان استانی جوانان و مجمع مشورتی دانشجویان در استان افتتاح خواهد شد.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۱۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.