معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 محمد رحیم نوروزیان

    .
۱۳۹۷/۰۲/۳۰

معاون استاندار:

تحقق ۹۵ درصد اهداف و برنامه های حوزه معاونت سیاسی در سال ۹۶

با حضور استاندار خراسان رضوی جلسه  بررسی و ارائه برنامه های حوزه معاونت اجتماعی، سیاسی و امنیتی  با محوریت ارائه برنامه های  حوزه های مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مبارزه با مواد مخدر و  اتباع خارجی برگزار شد.

 دکتر سید جواد حسینی در این نشست گفت: 95 درصد اهداف و برنامه های معاونت اجتماعی، سیاسی و امنیتی در سال 96 محقق شده است.
 معاون استاندار با اشاره به برنامه ها و اهداف عملیاتی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با  مواد مخدر اظهار داشت: در سال 96 از 49 فعالیت پیش بینی شده در این حوزه 35 فعالیت معادل با 91 درصد محقق شده است.
وی افزود: با فعالیت های انجام شده در استان کاهش  2 صدم درصدی شیوع مواد مخدر و کاهش 11 درصدی ورود زندانیان مواد مخدر  در سال 96را شاهد بودیم.
وی گفت: بر اساس پژوهش های صورت گرفته شده 27 درصد مردم ایران نگرش منفی به مواد مخدر ندارند. تاکنون 173 هزار میلیارد در کشور در بحث اعتیاد هزینه کرده ایم و پس از انقلاب 30 هزار درگیری مسلحانه در حوزه مبارزه با قاچاق مواد مخدر داشته ایم.
 حسینی سیاست کاهش دسترسی به مواد مخدر را از برنامه های سال 97 دانست و اظهار داشت: افزایش اطلاع رسانی، سیاست توانمند سازی معتادین و خانواده های آنان، واگذاری امور مرتبط با معتادین و  مبارزه با مواد مخدر به تشکل های غیر دولتی و هدف گذاری برای آموزش اشتغالزایی 3هزار و 700 نفر از بهبودیافتگان از جمله برنامه ها و اهداف سال 97 می باشد.
معاون استاندار در ادامه با اشاره به برنامه ها و اهداف عملیاتی دبیرخانه کمسیون نظارت بر قاچاق کالا و ارز استان اظهار داشت:  در سال 96 از بین 5 هدف کلی و 50 برنامه عملیاتی  95 درصد اهداف و برنامه های عملیاتی این حوزه محقق شده است.
وی افزود: هدفگذاری کل برنامه های سال جاری دبیرخانه کمسیون نظارت بر قاچاق کالا و ارز حمایت از تولید کالای داخلی است و در همین راستا 110 اتحادیه صنفی در جهت فرهنگ سازی و مبارزه با قاچاق کالا درگیر شده اند.
وی گفت: ساماندهی برندهای خارجی و جایگزینی برندهای داخلی از برنامه های جدی این حوزه است که تاکنون با بازرسی های بعمل آمده 47 برند خارجی به 12 برند کاهش یافته است.
حسینی در ادامه گفت:بازرسی از فروشگاه های بزرگ عرضه برندهای خارجی، بازرسی از مناطق آلوده و میدان های مرکزی عرضه دام و برخورد با مظاهر علنی قاچاق کالا و ارز از دیگر فعالیت های این حوزه می باشد.
وی افزود: مبارزه با قاچاق فلزات گرانبها و کالاهای هدف و  تکمیل سامانه انبارها از دیگر اقدامات حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز می باشد.
معاون استاندار در ادامه با اشاره به برنامه ها و اهداف عملیاتی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی  استان اظهار داشت: 99 درصد اهداف و برنامه های عملیاتی پیش بینی شده  اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی  در سال 96 محقق شده است.
وی گفت: جلوگیری از حضور و تردد اتباع خارجی، اجرای طرح تردد اتباع غیر مجاز،اتخاذ رویه های واحد در امور فرهنگی اتباع و ارائه خدمات آموزشی از برنامه های حوزه اتباع خارجی استان می باشد.
وی افزود: ساماندهی مشاغل اتباع، توسعه مشارکت های مردمی و افزایش تعداد سمن های این حوزه از 12 سمن به 17 سمن، توسعه بیمه سلامت اتباع، الکترونیکی شدن پرونده های اتباع و ساخت اردوگاه در تایباد از دیگر برنامه های امور اتباع و مهاجرین خارجی استان می باشد.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۸۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.