سرپرست معاونت  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

علیرضا قامتی

    .
۱۳۹۷/۰۲/۲۳

معاون استاندار:

برگشت ۴ هزار زوج در آستان طلاق به زندگی از طریق مداخلات موثر

 با حضور معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی و طیبه سیاوشی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نشست کارگروه تخصصی زنان و خانواده استان خراسان رضوی برگزار شد.
 دکتر سید جواد حسینی در این نشست با بیان اینکه یکی از آسیب هایی که می توان مداخله کرد و نتیجه نیز گرفت کاهش طلاق است اظهار داشت: با مداخلات موثر صورت گرفته شده بیش از 4 هزار زوج در آستانه طلاق به زندگی برگشته اند.
 معاون استاندار با بیان اینکه اهداف پیش بینی شده در حوزه زنان و خانواده استانداری در سال گذشته 100 درصد محقق شده است اظهار داشت: سال گذشته در حوزه زنان و خانواده استان 11 هدف راهبردی وجود داشت که جا دارد از دستگاه هایی که عملکرد مناسب در این حوزه داشته اند تقدیر کشوری و استانی بعمل آید.
 معاون استاندار با بیان اینکه 7 راهبرد اساسی برای استان در سال جاری ترسیم شده است اظهار داشت: تداوم رونق تولید و اشتغال بارویکرد افتصاد مقاومتی، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، ارتقای امنیت پایدار و توسعه همه جانبه آن، ارتقای خدمات دولت و رعایت حقوق شهروندی، گسترش مشارکت نظام مند مردم، ارتقای فعالیت های فرهنگی با رویکرد فرهنگ رضوی و توسعه و ارتقای سلامت 7 سیاست راهبردی استان در سال جاری می باشد.
 وی افزود: دفتر امور زنان و خانواده استان نیز بر اساس این 7 راهبرد  اهداف عملیاتی خود را برای سال جاری تنظیم نموده است و همه 64 دستگاه اجرایی استان نیز برنامه جامع خود در حوزه بانوان را تنظیم و ارائه نمایند.
 حسینی با اشاره ه طرح ازدواج آسان و موفق گفت: با محوریت سازمان ورزش و جوانان و مجمع مشورتی زنان استان  طرح ازدواج آسان و موفق تدوین خواهد شد و در این طرح نقش دستگاه ها در ازدواج آسان و موفق آورده خواهد شد.
 وی افزود: طرح 100 روستای پاک،  مداخلات موثر در جهت کاهش نرخ طلاق، توانمند سازی زنان روستایی و طرح آموزش های مبتنی بر مهلرت آموزی زنان سرپرست خانوار حاشیه شهر از جمله طرح هایی است که در حوزه زنان اجرایی شده است.
 معاون استاندار با بیان اینکه یکی از آسیب هایی که می توان مداخله کرد و نتیجه نیز گرفت کاهش طلاق است اظهار داشت: با مداخلات موثر صورت گرفته شده بیش از 4 هزار زوج در آستانه طلاق به زندگی برگشته اند.
وی افزود:در استان زنجیره ازدواج تا طلاق ترسیم شده است و این طرح توسط مجمع مشورتی زنان و هیات اندیشه ورز حوزه خانواده مجدد بررسی شده و مشکلات احتمالی آن مرتفع گردد.
حسینی تصریح کرد: طرح کشوری مداخله در طلاق نیز توسط مجمع مشورتی زنان استان و دست اندرکاران طرح مورد یازنگری مجدد قرار گیرد.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۸۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.