معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

محمد رحیم نوروزیان

    .
۱۳۹۷/۰۲/۲۰

دکتر حسینی:

کوتاه شدن دوره کودکی و طولانی شدن دوره جوانی و نوجوانی یک چالش است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در نخستین کنفرانس ملی جهانی سازی حقوق کودکان و نوجوانان در مشهد مقدس حضور یافت.  
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در این کنفرانس با اشاره به سابقه تشکیل و تصویب پیمان نامه حقوق کودکان در مجامع بین المللی و پیوستن 193 کشور دنیا به آن، گفت: بر این اساس کشورهای مختلف مورد ارزیابی قرار می گیرند. که ایران از این حیث در رتبه ٨٤ قرار. گرفته است 
وی با تاکید به این که رابطه ای بین توسعه یافتگی و رعایت حقوق کودکان وجود ندارد؛ افزود: وضعیت کودکان در خاور میانه و شمال آفریقا در مقایسه با سایر کشورها، نگران کننده تر است. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی یکی از چالش ها در نظام تعلیم و تعلم کشور را حذف  و یا کوتاه شدن کودکی کردن  دانست و نظام تعلیم و تربیت نیز با نگاه هنجار افرینی تست محوری کنگ گرایی اموزش کپیولی  به حقوق کودکان ضربه می زند وبار تکالیف بزرگسالان را در کودکی به  به آنان سوار می کند
حسینی نبود دوره کودکی و طولانی شدن دوره جوانی و نوجوانی را از جمله دیگر چالش اساسی دانست که منجر به تاخیر 6 ساله ازدواج و 12.5 ساله دوره ریاضت جنسی در جوانان شده است. 
وی به تاکیدات دینی، آموزه های قرآنی و منویات رهبر معظم انقلاب در حوزه توجه به حقوق کودکان و نوجوانان اشاره و تاکید کرد: در سال هفتاد وسه ایران پیمان نامه حقوق کودکان. را پذیرفت و در استان خراسان نیز دوسال 94 قانون مرجع رسیدگی به حقوق کودکان و نوجوانان با محوریت کارگروه زنان و خانواده و مسئولیت کانون پرورش فکری به اجرا درآمد و فرماندارن مکلف به اجرای ان درسطح شهرستان ها شدند. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: حق تحصیل رایگان، حمایت از آنان، جلوگیری از ازدواج زود هنگام، کودکان کار و جلوگیری ازخرید و فروش کودکان و......از جمله حقوقی است که به صورت جدی در قالب قوانین و مقررات به دنبال استیفای آن برای این قشر  هستیم.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۲۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.