سرپرست معاونت  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

علیرضا قامتی

    .
۱۳۹۷/۰۱/۲۲

معاون استاندار:

آموزش های فنی حرفه ای مساله محور، خلاقیت پرور و فرصت آفرین است

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی توسعه آموزشهای فنی حرفه ای و مهارت آموزی را برای اشتغالزایی و رفع نیازهای جامعه ضروری توصیف و بیان کرد: آموزشهای فنی و حرفه ای مساله محور و خلاقیت پرور هستند بنابراین باید بیش از پیش در سطح جامعه توسعه یابند.
سید جواد حسینی روز چهارشنبه در 'همایش مهارت آموختگان کارآفرینی فنی و حرفه ای خراسان رضوی' در مشهد افزود: آموزشهای فنی و حرفه ای علاوه بر خلاقیت پروری مهارت عملیاتی ایجاد می کند که نمونه بارز همین آموزشها در خراسان رضوی با استفاده از ظرفیتهای دولتی و بخش خصوصی است.
وی ادامه داد: فنی و حرفه ای آموزش ها را به افرادی از جامعه می دهد که فرصت های یادگیری را از دست داده اند و لذا این آموزش ها فرصت آفرین نیز هست.
معاون استاندار خراسان رضوی همچنین گفت: از دهه 80 به بعد نظام طویل آموزش و پرورش در دنیا مورد انتقاد قرار گرفت که خلاقیت و نوآوری را از بین می برد، حافظه پرور است و کاربردی و مهارتی نیست.
وی افزود: همچنین این نظام آموزشی باید سریعترین راه برای تحرک و تعادل اجتماعی باشد اما نتوانسته این کارکرد را محقق کند و نابرابریها را درون مدرسه تثبیت و بیرون از مدرسه تشدید می کند و به آن مشروعیت می بخشد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: یکی از مهمترین چالشهای امروز موضوع بیکاری است که فقدان مهارت مورد نیاز بازار در افراد جویای کار از مهمترین عوامل آن می باشد.
افشین رحیمی افزود: ماموریت سازمان فنی و حرفه ای نیز مهارت آموزی است که در خراسان رضوی مهارت آموزان علاوه بر ایجاد اشتغال برای خود، کارآفرینی نیز نموده و مهارت آموزان بین چند نفر تا 100 نفر شغل ایجاد کردند.
وی ادامه داد: تربیت افراد کارآفرین باید مورد توجه باشد و علاوه بر مهارتهای فنی، مهارتهای غیرفنی مانند مهارت کارآفرینی نیز باید به مخاطبان ارائه شود که در خراسان رضوی این اتفاق افتاده است.
طی این مراسم ضمن تقدیر از مهارت آموختگان کارآفرین خراسان رضوی همچنین از وقف مهارت برای نخستین بار در کشور رونمایی شد. اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی دارای 55 مرکز ثابت دولتی است. این مراکز مجهز به تجهیزات، امکانات فنی و حرفه ای و کارگاههای ثابت و سیار تخصصی هستند.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۱۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.