سرپرست معاونت  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

علیرضا قامتی

    .
۱۳۹۷/۰۱/۲۱

از سوی معاون سیاسی استاندار صورت گرفت؛

تشریح عملکرد حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در سال گذشته

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگاران عملکرد حوزه  دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز را تشریح کرد.

دکتر سید جواد حسینی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حمایت از اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی، تولید داخلی و اشتغال نقش عمده ای دارد اظهار داشت: ارزش ریالی کل کشفیات قاچاق کالا در سال 1396مبلغ 3444 میلیارد ریال بوده که در مقایسه با سال 95 به میزان 101 درصد افزایش داشته است و 88 درصد آن  انواع کالاهای هدف و 12درصد آن انواع کالاهای ممنوعه و سایر کالاهای متفرقه می باشد.
 وی افزود: اهم کشفیات قاچاق کالا در سال 1396  شامل 2 هزار و 809 میلیارد ریال انواع البسه و پارچه، 93 میلیارد ریال انواع لوازم آرایشی و بهداشتی، 107 میلیارد‌ریال انواع اسباب‌بازی، 652 میلیارد‌ریال ‌انواع مصنوعات فلزات ‌گرانبها و 30 میلیارد ‌ریال انواع مواد غذایی  می باشد.
وی گفت: کاهش 60 درصدی قاچاق سوخت از استان با تامین نیاز سوخت افغانستان از طریق سهمیه فروش سوخت مرزنشینان و جایگاه‌های خرده فروشی سوخت  از دستاوردهای حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز می باشد.
 معاون استاندار در ادامه گفت: سهم نیروی انتظامی از کشفیات 92.1 درصد، مرزبانی 1.6 درصد، سازمان صنعت، معدن و تجارت3.2 درصد و گمرکات 3.2 درصد می باشد.
 معاون استاندار با بیان اهم اقدامات در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: ثبت نام 28  هزار انبار در سامانه جامع انبارها، اجرای طرح رجیستری گوشی های تلفن همراه همزمان با سراسر کشور و جلوگیری از قاچاق 700 میلیون دلاری گوشی تلفن همراه در سال و ساماندهی واحدهای عرضه کننده پوشاک برند در استان در راستای طرح تولید 20 درصد از میزان فروش در داخل کشور از جمله فعالیت های حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال گذشته می باشد.
وی افزود: در سال گذشته بیش از 3 هزار متهم دستگیر و 36 باند نیز متلاشی شده است  وحدود 700 کیلوگرم انواع مصنوعات نقره خارجی کشف و در این زمینه  4 باند عمده متلاشی شده است.
وی گفت: برگزاری کلاس های آموزشی برای تولیدکنندگان مصنوعات فلزات گرانبها و واردکنندگان ماشین آلات و مواد اولیه مصنوعات مذکور با هدف آشنایی باشیوه های واردات قانونی مواد اولیه و ماشین الات با استفاده از اساتید گمرک،سازمان صنعت معدن و تجارت استان و اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی مشهد از دیگر اقدامات این حوزه می باشد.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۸۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.