سرپرست معاونت  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

علیرضا قامتی

    .
۱۳۹۶/۱۲/۲۰

معاون استاندار:

کاهش ۱۲.۸ درصدی طلاق در ۱۱ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل

با حضور معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی جلسه شورای  هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان خراسان رضوی در محل اداره کل ثبت و احوال استان برگزار شد.

دکتر سید جواد حسینی در این نشست گفت: با تلاش های صورت گرفته شده استان خراسان رضوی رتبه 8 طلاق در کشور را دارا می باشد و میزان طلاق در 11 ماهه سال جاری 12.8 درصد نسبت به مدت مشابه قبل کاهش داشته است.
 وی افزود: در برنامه ششم توسعه کاهش 25 درصدی آسیب های اجتماعی و کاهش 20 درصدی طلاق هدفگذاری شده است.
معاون استاندار با بیان اینکه 8.6 در هزار ازدواج در 11 ماهه سال جاری در استان صورت گرفته است اظهار داشت: سیاست دولت تدبیر و امید تسهیل در ازدواج است و تاکنون 95 هزار فقره وام ازدواج در سال جاری به متقاضیان استان پرداخت شده است.
حسینی با بیان اینکه ثبت به موقع و درست وقایع حیاتی به دست اندرکاران در برنامه ریزی و تخصیص درست منابع کمک شایانی می کند افزود: در استان بعد خانوار در حال کاهش است و از 3.5 در سال 95 به 2و3 در سال 96 رسیده است و شاهد افزایش خانواده های تک نفره هستیم که با مبنای تشکیل و استحکام خانواده در تضاد است.
وی افزود:  همچنین در استان با پدیده کهنسالی هرم جمعیت و توزیع نامتقارن جمعیت نیز مواجه هستیم.
معاون استاندار تعداد ولادت در 11 ماه سال جاری را  134 هزار نفر بیان کرد و اظهار داشت: این میزان معادل 9.7 درصد ولادت در کشور است و عملکرد ثبت و احوال در ثبت تولد 1.1 از عملکرد مورد انتظار بهتر بوده است.
 وی افزود: میزان وفات ثبت شده نیز در سال جاری 26 هزار و 673 مورد بوده است که عملکرد استان در ثبت وفات 1.2 از عملکرد مورد انتظار بیشتر بوده است.
وی تصریح کرد: نرخ رشد جمعیت طبیعی از 2 درصد در سال 95 به 1.9 درصد در سال جاری کاهش یافته است.
حسینی با اشاره به وجه مذهبی مردم استان گفت: در نام گذاری نوزدان این وجه مذهبی کاملا نمایان است و اسامی فاطمه و زهرا در دختران و امیر علی و ابوالفضل در پسران بیشترین فراوانی در سال جاری را داشته است.
 معاون استاندار با اشاره به اینکه تا کنون 52.5 درصد مردم استان برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام نموده اند گفت: روزانه ظرفیت پذیرش 9 هزار و 700 متقاضی صدور کارت هوشمند ملی در استان وجود دارد و از صدا و سیما و مطبوعات می خواهیم در اطلاع رسانی و ترغیب مردم کمک نمایند.
حسینی یکی از معظلات استان را تدفین اموات در آرامستان ها ی غیر مجاز دانست و افزود: نظارت بر تدفین اموات در آرامستان ها باید با تلاش و دقت بیشتری صورت گیرد.
وی در پایان گفت: صدور گواهی ولادت در بیمارستان ها از کارهای بسیار  خوب در راستای ارائه خدمات به مردم است که امید است این امر در تمامی بیمارستان های استان تسری پیدا کند.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۷۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.