حسن جعفری
سرپرست معاونت  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 

    .
۱۳۹۶/۱۲/۱۹

معاون استاندار:

جامعه محوری، توانمند سازی، خانواده محوری، مشارکت محوری و دارایی محوری ۵ رویکرد سازمان بهزیستی

با حضور معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی  استانداری خراسان رضوی  نشست مدیران وزنان جامعه هدف بهزیستی در محل اداره کل بهزیستی استان برگزار شد.
دکتر سید جواد حسینی در این نشست گفت رویکرد سازمان بهزیستی در دوره جدید از 5 مشخصه برخوردار است و جامعه محوری، توانمند سازی، خانواده محوری، مشارکت محوری  و دارایی محوری 5 رویکرد سازمان بهزیستی در دوره جدید است.
وی با بیان اینکه تغییر رویکرد به جامعه مخاطب از رویکرد نیاز محور به رویکرد دارایی محور یکی از مشخصه های سازمان بهزیستی است اظهار داشت: امروزه دیگر انسان استثنایی نداریم بلکه انسان های با نیاز های ویژه را داریم . انسان ها مجموعه ای از دارایی ها را دارند و اگر با نگاه دارایی محور به جامعه مخاطب نگاه کنیم آنگاه معجزه نیروی انسان ها را مشاهده خواهیم کرد.
وی افزود: معلولین را نباید معلول دید بلکه آنان انسان هایی با نیازهای ویژه هستند و این نگاه دارایی محور به جای نگاه نیاز محور است.
معاون استاندار با اشاره به طرح مشارکت اجتماعی، نهضت اشتغال( مانا) اظهار داشت: این طرح از جمله طرح های با رویکرد مشارکت محوری است  که امید است شاهد کشوری شدن آن باشیم.
حسینی رویکرد اجتماعی به امر سلامت را از برنامه های وزارت بهداشت دانست و گفت: با رویکرد نگاه اجتماعی به امر سلامت به زودی مجامع سلامت در تمامی شهرستان های استان راه اندازی خواهد شد و 23 اسفند ماه نیز مجمع سلامت استان افتتاح خواهد شد.
معاون استاندار در ادامه با گرامیداشت روز و هفته زن به بررسی وضعیت زنان در سه حوزه خانواده، عمومی و حوزه دولتی پرداخت و اظهار داشت: خانواده تمام ساحتی متعادل جامعه تمام ساحتی متعادل را شکل خواهد داد و همواره خانواده جعبه سیاه جامعه است زیرا هر چه در جامعه می گذرد در خانواده گذشته است.
وی افزود: اساسی ترین نقش را در خانواده مادر بر عهده دارد و همانگونه که خانواده اساس جامعه است اساس خانواده نیز مادران هستند.
 معاون استاندار با بیان اینکه در حوزه عمومی و مردمی نیز نقش زنان برجسته شده است و جامعه در حال پذیرش آن است اظهار داشت: 64 هزار و 589 نفر زن شاغل در استان وجود دارد که 46 هزار و 541 نفر از این تعداد را معلمان زن در استان تشکیل می دهند.
وی افزود: 116 زن  عضوشوراهای شهر و روستا هستند که از این تعداد 24 نفر عضو شوراهای شهری و 92 نفر عضو شوراهای روستایی هستند.
وی  گفت: هزار و 31 نفر از اساتید استان از بانوان هستند و در استان 564 هزار و 342 نفر دانش آموز دختر نیز مشغول به تحصیل می باشند.
حسینی تصریح کرد: 187 سازمان مردم نهاد استان با مدیریت بانوان اداره می شود و 7 حزب از 53 حزب استان با مدیریت بانوان اداره می شود  همچنین  از 320 نشریه موجود در استان 25 نشریه توسط زنان مدیریت می شود.
وی گفت: 500 زن کارآفرین در استان داریم که از این تعداد 300 نفر ساکن مشهد و مابقی ساکن شهرستان های استان هستند.
 معاون استاندار با بیان اینکه توانمد سازی زنان بدرستی محقق شده است و فرصت آفرینی نیز در عرصه خانواده و عرصه عمومی در حال تحقق است  اظهار داشت: در عرصه دولتی نیازمند توجه بیشتر به زنان  هستیم به همین دلیل دولت  واگذاری  30 درصد پستهای مدیریتی در دولت دوازدهم به زنان را هدف گذاری کرده است.
وی افزود: با همه این ها در سال 1392 - 1677 مدیر زن  و در سال 95 – 2170 مدیر زن در کشور وجود داشته است و  در استان نیز 73 مدیر زن در سطح استان وجود دارد.
حسینی در ادامه گفت:در کل استان 200 مدیرکل، مدیر عامل و رئیس داریم که 61 نفر از آنان مدیر کل هستند و 3نفر از این تعداد زن هستند.
وی اظهار داشت: 73 زن در مشاغل مدیریتی استان مشغول به کار هستند که 50 نفر آنان معاون، و مشاور امور بانوان، 20 نفر روسای ادرات و 3 نفر نیز مدیر کل هستند.
 معاون استاندار در پایان گفت: معتقدیم مدیریت جامعه با شایسته سالاری باید اداره شود و شایستگان این جامعه نیمی از آنان را زنان تشکیل می دهند.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۴۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.