حسن جعفری
سرپرست معاونت  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 

    .
۱۳۹۶/۱۲/۱۷

معاون استاندار:

مدرسه یاری در کنار مدرسه سازی و جدی تر از آن

 با حضور معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی و همزمان با سالگرد خیر مدرسه سازدکتر فرخ،  مجمع عمومی سالیانه هیات امنا مجمع خیرین مدرسه ساز برگزار شد.

دکتر سید جواد حسینی در این نشست گفت: مدرسه سازی هنوز نیاز کشور است و در کنار آن مدرسه یاری باید به صورت جدی پیگیری شود.
معاون استاندار اقدام خیران مدرسه ساز را بی بدیل و جلودار حرکت در نظام تعلیم و تربیت توصیف کرد و گفت:  حضور خیران مدرسه ساز نه تنها درحوزه ی عمران و نیازهای سخت افزاری بلکه  در مسیرکیفیت بخشی و نرم افزاری  بسیار مفید و موثر است.
وی افزود: مجمع خیرین مدرسه ساز سالانه هزار میلیارد تومان در کشور صرف این امر خداپسندانه می کند و تا کنون دو هزار و دویست مدرسه به همت پرتوان خیرین ساخته شده است.
معاون اجتماعی ، سیاسی و امنیتی استاندار اضافه کرد: سال1377 این نیت خیر یعنی ایجاد مجمع خیرین مدرسه ساز از مشهد بروز کرد و امروز سی درصد مدارس و هشتاد درصد مدارس استثنایی توسط خیرین مدرسه ساز بنا شده است .
حسینی در خصوص سایر بنیان ها و اقدامات خیر خواهانه در آموزش و پرورش استان  نیز گفت: باید تلاش کنیم تا کارخیر تمام ساحتی را درخیرین ساری و جاری کنیم و اقدامات خیرخواهانه خیران به سمت اماکن فنی، ورزشی وحرفه ای نیزمعطوف شود و امروز این حرکت در آموزش و پرورش خراسان رضوی در قالب مجمع خیرین مدرسه یار شکل گرفته  و ادامه آن نیز حضور خیرین  کلاس یار، علم یار و....در این مسیرخواهد بود.
معاون استاندار در ادامه  با گرامیداشت یاد و خاطره پیشکسوتان عرصه مدرسه سازی استان ازجمله مرحوم دکترفرخ، مرحوم قفلی و استاد بقا گفت: درآموزش و پرورش سند تحول بنیادین محور برنامه های نظام تعلیم و تربیت است  و روح حاکم براین سند دو پیام عدالت و کیفیت دارد و خیرین مدرسه ساز با قدرت و قوت برای حاکم شدن این دو جوهره سند تحول بنیادین آموزش وپرورش تلاش  نموده اند.
حسینی با اشاره  به راه اندازی مجمع خیرین آموزش های فنی وحرفه ای ابرازامیدواری کرد که این مجمع نیز مانند مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی که اولین مجمع خیرین مدرسه ساز کشوراست و از کنار مضجع منور رضوی شکل گرفته روزبه روزگسترش یابد.
وی گفت:مجمع خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار دانش آموزی در آموزش و پرورش خراسان رضوی آغاز شده  تا آینده ایران آینده ای باشد که در آن هر انسانی خیری مدرسه یار مدرسه ساز سلامت یار و...یاور آموزش و پرورش باشد.
معاون استاندار  با بیان اینکه 7 سیاست راهبردی برای سال آینده در استان از اولویت برخوردار است اظهار داشت:  توسعه مشارکت نظام مندمردم در امر توسعه یکی از این راهبرد ها است که در این راستا مجمع مشورتی زنان، مجمع مشورتی جوانان، میز گفتگو با اقشار، تدوین نظام نامه تعامل دولت با اقشار، راه اندازی خانه احزاب، خانه جوانان و خانه سمن ها همگی در استان طراحی و اجرا شده است.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۶۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.