معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

محمد رحیم نوروزیان

    .
۱۳۹۶/۱۱/۲۵

معاون استاندار خراسان رضوی :

استفاده از ظرفیت تشکل های کارگری برای کاهش مسائل و چالش های این حوزه

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت : از ظرفیت تشکل های کارگری و میز کارگری که در استان تشکیل شده برای کاهش تنش ها و چالش های این حوزه و رفع مسائل و معضلات آنها باید بهره برد.

دکتر سید جواد حسینی روز چهارشنبه در جلسه کمیسیون کار و کارگری استان افزود : امروز یک هزار و 100 تشکل کارگری در استان وجود دارد و در کنار میزی هم با همین عنوان در استانداری فعال شده است.
 وی با قدردانی  از اقداماتی که اداره کار ، رفاه و تامین اجتماعی استان در راستای پاسخگویی و پیگیری مطالبات کارگری انجام داده است گفت : پرداخت مطالبات کارگران بویژه با توجه به ایام پایانی سال از جمله مباحث مهم که باید مورد توجه کارفرمایان قرار گیرد.
 وی گفت: تشکیل کمیته ای فعال از سوی اداره کل کار پیرامون موضوعات کارو کارگری با رویکرد برخورد و اقدام فعال در این حوزه هم ضرورت و اقدامی قابل تقدیر است.
معاون استاندار تصریح کرد : این کارگروه، واحدهای صنعتی مشکل دار را حتی قبل از دریافت شکایت به صورت میدانی مورد بررسی قرار می دهد و موضوع را از طریق کارفرمایان پیگیری و مسائل را بررسی می کند ضمن آنکه شکایت ها و طرح مسائلی  که انجام شده را نیز به صورت میدانی بررسی می کند.
 وی در ادامه با اشاره به اقدام اداره کل کار ، رفاه و تامین اجتماعی برای راه اندازی میز خدمت گفت : باید همه ادارات استان بر اساس دستورالعمل اجرایی دولت میز خدمت ظرف  شش ماه اول و میز خدمت الکترونیکی را در مدت یک سال راه اندازی کنند و تمام خدماتی که قابلیت ارائه بدون حضور ارباب رجوع را دارد احصا و در این قالب تعریف کنند.
وی اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش زمان رسیدگی به اختلافات و شکایات مردم را در هیات های تشخیص و نیز هیات های حل اختلاف ارزشمند خواند و گفت : این امر بخشی از خواست های مردم برای پاسخگویی صحیح و مناسب است  که نتیجه آن به کاهش شکایت در این حوزه از 140 به 60 مورد شده است.
 حسینی تصریح کرد : در واقع این امر نشان می دهد با مهندسی مجدد فرآیندها و اقداماتی که خیلی زمانبر و هزینه بر نیست می توان رضایتمندی ها را افزایش داد.
 وی با اشاره به رقم قابل توجه بدهی کارفرمایان به سازمان تامین اجتماعی گفت : بخشی از این واحدها به دلیل مشکلاتی که دارند نیاز به همراهی دارند و عدم فشار بر روی آنها برای رونق تولید اهمیت دارد .
 معاون استاندار تصریح کرد : در این میان بررسی شود واحدهای صنعتی بدهکار که مشکلی هم در پرداخت ندارند پیگیری جدی برای پرداخت این بدهی ها شود تا سازمان تامین اجتماعی در پرداخت مطالبات مستمری بگیران دچار مشکل نشود.
 وی همچنین بر تقویت بازرسی ها در حوزه کارگری برای کاهش حوادث ناشی از کار تاکید کرد .


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۱۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.