سرپرست معاونت  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

علیرضا قامتی

    .
۱۳۹۶/۱۱/۲۲

معاون استاندار در برنامه شب شرقی تاکید کرد؛

قدردانی از مردم از طریق خدمت جهادی به آنان و مشارکت دادن مردم در تمامی عرصه ها

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: به عنوان مسئول باید قدردان مردم بود و قدردانی از آنان از طریق احترام ، خدمت جهادی و بی منت و مشارکت دادن آنان در تمامی عرصه ها امکان پذیر است.

دکتر سید جواد حسینی در برنامه تلویزیونی شب شرقی افزود: حضور مردم در تصمیم گیری ها را باید رسمیت و نظام  داد تا کیفیت خدمت به مردم بالا رود.
وی اظهار داشت: در این راستا ما در سطح استان چند اقدام اساسی و زیرساختی انجام دادیم تا زمینه مشارکت نظامند و ساختارمند را فراهم آورده و به اثر گذاری مردم در توسعه، نظم دهد.
وی از ایجاد پارلمان مشورتی بانوان به عنوان یکی از شیوه های مشارکت دهی بانوان یاد کرد و گفت: در این ساختار بانوان قادر شده اند در قالب 13 کارگروه تخصصی راهکار ارائه کنند و این بدان معنا است که سه میلیون زن را در قالب 25 گروه اجتماعی به مشارکت نظامند در آورده ایم.
حسینی با بیان اینکه در عرصه سیاسی و با کمک احزاب زمینه مشارکت نظامند را به وجود آوردیم، افزود: اکنون 53 حزب در استان و 24 شعبه حزبی در شهرستان ها داریم و در همین راستا خانه احزاب را ایجاد کردیم تا همه احزاب جمع شوند و با هم به تبادل نظربپردازند
وی اظهار کرد: همچنین خانه تشکل های غیردولتی راه اندازی کردیم، در همین دولت هزار و 162 سمن ایجاد شدد که فقط 622 تشکل در این چند سال اخیر ایجاد شده و این  نشان از رشد 115 درصدی دارد
وی افزود: البته این تشکل ها قبلا تنها درپنج قلمرو فعال بوده اند که اکنون به 27 قلمرو فعالیت شان را گسترش دادیم.
معاون استاندار راه اندازی خانه تشکل ها و خانه جوانان را از دیگر فعالیت های انجام شده دانست و اظهار داشت: در راستای تعامل نظام مند تشکل ها با دولت نظام نامه تعامل سازمان های مردم نهاد با دولت نیز در استان طراحی و به اجرا گذاشته شده است.
وی افزود: برای اولین بار در استان، مجمع مشورتی جوانان در شهرستان تربت حیدریه راه اندازی شد و بزودی این مجمع در سطح کل شهرستان های استان نیز راه اندازی خواهد شد.
حسینی شکل و محتوی نظام جمهوری اسلامی را با اتکا به مردم دانست و اظهار داشت:یکی از عرصه های مشارکت مردم که بروز داشته است راهپیمایی های مختلف بوده است و هر ساله  دو راهپیمیایی مهم جمعه آخر رمضان با رویکرد انکار رژیم اشغالگر قدس و 22 بهمن با رویکرد حمایت از نظام جمهوری اسلامی انجام می شود.
وی افزود: با گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز هم همان شور و نشاط ابتدای انقلاب در مردم وجود دارد و هر سال راهپیمایی 22 بهمن باشکوهتر از سال قبل برگزار می شود.
معاون استاندار تربیت تمام ساحتی را از اهداف اصلی سند تحول بنیادین دانست و افزود: در راستای تربیت صحیح  و تمام ساحتی دانش آموزان و تحقق اخلاق و تدین دینی در مجموعه آموزش و پرورش کلید واژه "قنات" طراحی و تبیین شد، که "ق" به معنای قرآن شناسی و توسعه فرهنگ قرآنی،  "ن" به معنای نماز و آموزش نماز، "الف" به معنای امام شناسی و "ت" به عنوان توسعه فرهنگ ایثار و شهادت  می باشد.
وی گفت:  شهدا مهمترین گنجینیه انقلاب هستند و در استان 63 هزار اثر شهید پژوهی  توسط دانش آموزان تولید شده است.
 


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۷۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.