معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

محمد رحیم نوروزیان

    .
۱۳۹۶/۱۱/۱۸

معاون استاندار خراسان رضوی:

تعیین ۱۲ راهبرد برای نظام تعامل مردم با دولت در خراسان رضوی

 با حضور معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی گردهمایی سازمان های مردم نهاد و تشکل های غیر دولتی استان در محل اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.

 دکتر سید جواد حسینی  عصرروز چهارشنبه در این نشست گفت: 12 راهبرد برای تحقق نظام تعامل مردم با دولت در استان طراحی و تعیین شده است.   
وی افزود:با توجه تدوین طرح نظام نامه تعامل تشکل های مردمی با دولت در استان، این راهبردها طراحی شده است.
وی با اشاره به فعالیت هزار و 162 تشکل مردمی در خراسان رضوی و رشد 115 درصدی آنها طی سه سال اخیر، ادامه داد:حوزه قلمرو فعالیت های این تشکل ها نیز با هدف توسعه و گستردگی خدمات به مردم از پنج به 27 قلمرو افزایش یافته است.
وی تاکید کرد: در راستای اجرای نظام تعامل میان مردم و دولت، تشکل ها نقش اساسی را دارند و تلاش می شود در تعامل با تشکل ها و نتایج حاصل از این گفت و گو ها نسبت به برنامه ریزی و مدیریت مسائل اقدام شود.
وی با اشاره به اینکه 1400 نخبه در استان داریم و در تعامل با آنان این هفته نظام نامه تعامل نخبگان با دولت در استان طراحی شده و به زودی به اجرا گذاشته می شود، افزود: با توجه به فعالیت 13 کارگروه در استان قرار شد به همین تعداد و عناوین مشابه کارگروه های استان، هسته فکری در استان تشکیل شود.
حسینی ادامه داد:بر این اساس یکی از افراد هر هسته فکری به نمایندگی از نخبگان استان در کارگروه های استان شرکت نماید تا نظام تصمیم گیری مبتنی بر شبکه دانش را در استان طراحی و تجربه کنیم.
وی گفت: علاوه بر این قرار است هر یک از مدیران استان یک مشاور نخبه در استان داشته باشند.
معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه کوچک سازی دولت و بزرگ کردن مردم از شیوه های نوین برای پیشبرد امور و حل و رفع مسائل در کشور است، اظهار کرد: هم اکنون بیش از 200 تشکل استان در راستای طرح تعامل با دولت مجری پروژه های مختلف هستند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت راه اندازی نهضت ازدواج در استان، افزود:طی 10 ماه اول امسال بیش از 92 هزار فقره وام ازدواج دولت پرداخت کرده است و علیرغم کاهش نرخ طلاق در استان آمار ازدواج نسبت به پارسال رشدی ندارد که باید در این زمینه کار شو


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۸۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.