معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

محمد رحیم نوروزیان

    .
۱۳۹۶/۱۱/۱۸

تجلیل از نخبگان و استعدادهای برتر استان خراسان رضوی

با حضور استاندار خراسان رضوی و معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی طی مراسمی از 25 نفر از نخبگان و استعدادهای برتر استان با اهدای هدایای یادبود تجلیل شد.
علی رضا رشیدیان در این مراسم با بیان اینکه در معرفی نخبگان جامعه به جوانان کوتاهی کرده ایم گفت: باید نسبت به معرفی دانشمندان به این نسل بیشتر تلاش کنیم.
وی با بیان این که شناخت جوانان کشورمان از برخی بازیکنان ذخیره یک تیم فوتبال اروپایی بیش از از اندیشمندان و نخبگان جامعه خود است؛ افزود: نخبگان و دانشمندان جامعه در نزد جوانان کمتر شناخته شده هستند.
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر این که ارزش دانایی و دانش جوانان از ثروت های مادی بیشتر است، بیان کرد: در این استان دانشمندانی داریم که محل رجوع یک درصد دانشمندان جهان در موضوعات تخصص مربوط به خود هستند اما ناشناخته مانده اند.
رشیدیان اظهار کرد: ضعف اساسی؛ در معرفی الگوهای برتر و نخبه به جامعه است و مراسم و آئین های قدردانی از نخبگان علمی و دانشمندان استان از جمله در جایزه علمی رضوی و دیگر همایش ها یکی از راههای معرفی آنان است.
وی با اشاره به دهه فجر انقلاب اسلامی نیز گفت: این روزها باید انگیزه ای برای حرکت و سرعت بیشتر در خدمت به جامعه باشد و از تکرار مکررات و پخش فیلم و کلیپ های تکراری پرهیز شود.
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: دهه فجر، نگاه به آزادی و عدالت برای همه انسان ها را به ارمغان آورد و باید ارزش های امام (ره) انقلاب را مورد توجه بیشتر و جدی تر قرار دهیم.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: در این استان یک هزار و 116 تشکل غیر دولتی فعالیت می کنند که 622 مورد از آنها در  چهار سال اخیر ایجاد شده است.
دکتر سید جواد حسینی افزود: برنامه دولت تدبیر و امید سپردن هر چه بیشتر امور به تشکل های توانمند و کوچک تر کردن دولت است.
وی اضافه کرد: در خراسان رضوی تشکل های مردمی مختلفی را راه اندازی کرده ایم و در کنار آن از مدیران دستگاه های اجرایی هم خواسته شده تا از انرژی و استعداد جوانان نخبه در عرصه های گوناگون استفاده کنند.
وی اظهار کرد: در پارک علم و فناوری خراسان رضوی 160 شرکت دانش بنیان با حضور نزدیک به پنج هزار جوان و مبتکر، 350 محصول صادراتی تولید می کنند.
حسینی ادامه داد: مبنای تصمیم گیری های مدیران و مسئولان هر چه بر تحقیق و پژوهش بیشتر استوار باشد تصمیم گیری های بهتری گرفته می شود که بر این مهم تاکید داریم.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۸۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.