معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

محمد رحیم نوروزیان

    .
۱۳۹۶/۱۱/۱۷

دکتر حسینی در مجمع مشورتی زنان کلات خبر داد؛

افزایش ۱۱درصدی سمن های حوزه زنان طی ده ماهه اول سال جاری

با حضور معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی جلسه مجمع مشورتی زنان کلات عصر سه شنبه در محل سالن بهزیستی این شهرستان برگزار شد.

دکتر سید جواد حسینی در این نشست به بیان دستاوردهای حوزه زنان و خانواده استانداری پرداخت و اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید 187 سازمان مردم نهاد در حوزه زنان و خانواده در استان مجوزگرفته است که افزایش 25 درصدی را نشان می دهد و در ده ماهه سال جاری نیز سازمان های مردم نهاد حوزه  زنان استان رشدی 11 درصدی داشته است.
 
وی با بیان اینکه مجمع مشورتی زنان استان خراسان رضوی حسب مصوبه کارگروه زنان و خانواده و با هدف شناسایی و معرفی ظرفیت­های بانوان استان در تمامی زمینه ها راه اندازی شده است گفت: افزایش  نقش زنان در تصمیم گیری و تصمیم سازی به ویژه در کارگروه های ذیل شورای برنامه ریزی، ارتقاء سرمایه اجتماعی، تحکیم بنیان خانواده و ایجاد زمینه استفاده از زنان در حوزه های مدیریتی از اهداف دیگر تشکیل این مجمع بوده است.
وی افزود مجمع مشورتی زنان در شهرستان ها و همچنین در استان در قالب 5  کمیسیون با عناوین اجتماعی و فرهنگی، اقتصادی­و اشتغال، آموزش و­پژوهش و توانمندسازی، سلامت و­جمعیت، حقوقی و امور­شهروندی فعالیت دارند.
معاون استاندار در ادامه گفت: اجرای فاز دوم طرح تاب آوری اجتماعی برای خانواده ها با مدل اجتماعی اقتصاد مقاومتی و  336  هزار نفر ساعت  از دیگر دستاوردهای حوزه بانوان استان بوده است.
وی افزود: تصویب بیش از 700 طرح اشتغال زایی با مصوبه کمیسیون تخصصی اشتغال بانوان ذیل ستاد مقاومتی با مبلغ 350 میلیارد ریال و ایجاد بیش از 3 هزار  فرصت شغلی از دیگر فعالیت های صورت گرفته شده در حوزه زنان و خانواده است.
حسینی تصریح کرد: اجرای طرح توانمندسازی زنان روستایی در 100 روستا و اجرای طرح روستای پاک در این 100 روستا از دیگر برنامه ها در این حوزه می باشد.
 


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۶۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.