سرپرست معاونت  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

علیرضا قامتی

    .
۱۳۹۶/۱۰/۲۳

معاون استاندار خراسان رضوی:

مناسبت‌ها و مناسک گذار نظیر هفته زن راه ارتقا شکوفایی اجتماعی جامعه

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت: نظام جمهوری اسلامی باید به این برسد که از مناسبت‌های مناسک گذری چون هفته زن، دهه فجر و مانند آن برای ارتقا شکوفایی اجتماعی بر مبنای واقعیات و آنچه هست، استفاده کند.
دکتر سید جواد حسینی روز یکشنبه در جلسه ستاد بزرگداشت هفته و مقام زن و مادر استان افزود: امروز همه اعم از مسئولان، فعالان عرصه‌های سیاسی اصولگرا و اصلاح‌طلب، ائمه جمعه و غیره در راستای کاهش روند شکوفایی اجتماعی عمل می‌کنند.
وی عنوان کرد: اگر اکثر جامعه روند جامعه را رو به رشد بدانند شکوفایی اجتماعی در جامعه قوت دارد اما اگر اکثریت نظرشان خلاف این امر باشد درواقع این شاخص شکوفایی اجتماعی وجود ندارد و روند توسعه جامعه هم کند می‌شود.
معاون استاندار تصریح کرد: امروز همه ما خواسته و ناخواسته در راستا کاهش روند شکوفایی اجتماعی در جامعه گام برمی‌داریم زیرا واقعیت آنچه در جامعه انجام‌شده ومی شود بیانگر روند توسعه است اما در جامعه این احساس وجود ندارد.
 معاون استاندار با تأکید بر برگزاری باکیفیت هفته بزرگداشت مقام زن استان اظهار داشت: باید برنامه هفته بزرگداشت مقام زن با رویکرد اثربخشی و کیفیت‌بخشی برنامه‌ریزی و اقدام شود.
وی افزود: بر اساس جمع‌بندی انجام‌شده سه هزار برنامه در هفته زن تولید و اجرا می‌شود که بازنگری در این برنامه‌ها یک ضرورت است تا بر مبنای میزان اثرگذاری، سودمندی و مفید بودن آن برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی شود.
حسینی با تاکید بر اینکه باید با رویکردی متعهدانه برنامه‌ها ارزیابی شود وقت و زمان و هزینه‌ای که برای برنامه‌ای گذاشته می‌شود بهترین‌ها گزینش و اجرا گردد.
وی گفت: پرداختن به برنامه‌های کیفی جذاب و متنوع و پرمحتوا ازجمله مباحث مهم در این حوزه است و در این میان باید از این فرصت برای بیان دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی و نیز دولت در حوزه زنان استفاده شود.
معاون استاندار در ادامه گفت: در این هفته اگر مسائل و مشکلات جامعه زنان عنوان می‌شود در کنار آن اقدامات نظام برای زنان هم بیان گردد.
وی درعین‌حال تاکید کرد: برنامه‌های این هفته در قالب 10 کمیته مربوطه مستند بر سیاست‌های 16 گانه رهبر معظم انقلاب در عرصه خانواده و زن انجام شود زیرا این سیاست‌ها بهترین راهبردهای اجتماعی و هدف‌گذاری در این حوزه است.
حسینی تقویت رویکرد نشاط و شادابی همگرایی در این برنامه‌ها، فضاسازی مناسب شهری و پوشش همه اقشار و گروه‌های زنان را در جامعه در قالب این برنامه‌ها مهم خواند و گفت: نقش مادری، همسری و اجتماعی زنان هم تقویت و پررنگ شود.
 وی تقدیر از زنان فعال و شناسایی فیلم‌ها و تئاترها و مستندانی که می‌تواند نقش زن را با رویکرد ایرانی اسلامی نشان دهد از دیگر محورهایی دانست که باید به‌طورجدی در برنامه‌های این هفته موردتوجه قرار گیرد.
معاون استاندار استفاده از ظرفیت‌های تشکل‌های غیردولتی در برگزاری این برنامه‌ها را عاملی درافزایش کمیت و کیفت این برنامه‌ها دانست.
حسینی با اشاره به وجود 950 تشکل غیردولتی در استان گفت: بیش از 180 تشکل مردمی در حوزه زنان فعال می‌باشند و این تشکل‌ها می‌توانند در این حوزه نقش مؤثری ایفا کنند.
وی در ادامه بر تشکیل جلسه 28 پارلمان زنان شهرستان‌ها و یک پارلمان استانی قبل هفته زن و برنامه‌ریزی و ایفای نقش فعال در این موضوع تأکید کرد.
حسینی افزود: امروز بسیاری از برنامه‌های فرهنگی ما اثربخش نیست لذا باید برنامه‌های هفته زن بر مبنای برنامه‌های فرهنگی اثربخش برنامه‌ریزی شود.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۹۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.