سرپرست معاونت  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

علیرضا قامتی

    .
۱۳۹۶/۱۰/۱۸

دکتر حسینی تاکید کرد؛

راویان انقلاب و جنگ تحمیلی انتقال دهنده صحیح این گنجینه‌های هویتی به نسل آینده

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی گنجینه‌های هویتی جامعه هستند. این گنجینه‌ها هنوز شاهدان و راویان زنده دارند که می‌توانند انتقال‌دهنده صحیح به نسل آینده باشند.

دکتر سید جواد حسینی در دیدار با اعضای کانون زندانیان سیاسی مسلمان پیش از انقلاب خراسان رضوی اظهار داشت: برای زنده نگه‌داشتن وقایع پیروزی انقلاب اسلامی حضور زندانیان سیاسی مسلمان پیش از انقلاب که هنوز در قید حیات هستند ارزشمندترین منبع تاریخی است که باید از این فرصت برای سالم‌سازی جامعه و هویت بخشی استفاده کنیم تا درنهایت بتوانیم انسان‌های تمام ساحتی تربیت‌کرده و به سمت حیات طیبه گام برداریم.
 معاون استاندار با اشاره به اعزام سالانه بیش از سی هزار دانش‌آموز استان به اردوی راهیان نور گفت: اجرای طرح‌های راوی معلم، راوی دانش‌آموز، شهید پژوهی و برگزاری بیش از هزار یادواره شهدا ازجمله طرح‌های مؤثر در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می‌باشد که در آموزش‌وپرورش استان اجرایی شده است.
 وی افزود: در طرح راوی دانش‌آموز، دانش آموزان پس از بازدید از مناطق جنگی یک راوی برای دیگر دانش‌آموزان می‌شوند که می‌تواند در طول مراسم‌های مختلف روایتگر جریان ایثار و شهادت باشند.
حسینی بابیان اینکه طرح روای انقلاب نیز می‌تواند توسط کانون زندانیان سیاسی مسلمان پیش از انقلاب پیگیری شود افزود: درک صحیح چرایی انقلاب اسلامی باید از طریق عناصر زنده آن به نسل آینده منتقل شود و طرح راوی انقلاب می‌تواند به این امر کمک شایانی بکند.
وی افزود: زندانیان سیاسی پیش از انقلاب بهترین راویان انقلاب هستند که می‌توان از ظرفیت آنان در مدارس استفاده کرد.
معاون استاندار خواستار راه‌اندازی موزه عبرت در مشهد شد و اظهار داشت: موزه عبرت، با استفاده از کلیه اسناد و مدارک مکتوب و شفاهی موجود و با حفظ و بازسازی فضای آن زمان می‌تواند حرکات و جنایات رژیم پهلوی و معرفی آن به نسل جوان را به تصویر بکشاند.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۳۱۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.