سرپرست معاونت  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

علیرضا قامتی

    .
۱۳۹۶/۱۰/۰۵

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی:

ایجاد اجماع عمومی منجر به تحقق حقوق شهروندی می شود

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی و دبیر ستاد صیانت از حقوق شهروندی استان گفت : ایجاد اجماع عمومی و اجتماعی در حوزه حقوق شهروندی عاملی  زمینه ساز برای تغییر و اصلاح در این حوزه است.
 
سید کمال حسینی در جلسه ارائه عملکرد دستگاه های اجرایی برتر در حوزه عفاف و حجاب و حقوق شهروندی افزود : امروز با ایجاد حساسیت در حوزه حقوق شهروندی در همه بخش ها در واقع این اجماع ایجاد شده است و این امر خود عاملی برای اصلاح امور مردم و احقاق حقوق آنهاست.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: امروز هنوز هر یک از دو طرف مردم و دستگاه ها و بخش ها مسئولیت عدم رعایت حقوق شهروندی را گردن یکدیگر می اندازند که باید هر دو گروه به این باور برسند که باید رفتارها وعملکردها را در ارتباط و تعامل با هم اصلاح کنند.
حسینی اظهار کرد: ستاد صیانت از حقوق شهروندی عناوین برنامه های 9 گانه ابلاغی حقوق شهروندی را به دستگاه های اجرایی ارائه کرده و امروز همه باید تمام همت و تلاش خود را به کاربندیم  چرخه ها و فرآیندهای کاری و ارائه خدمت به مردم که دچار نقش و اشکال است اصلاح گردد.
 وی گفت : از 52 دستگاه اجرایی در مجموع 253 فرآیند به طور متوسط هر دستگاه 5 فرآیند خدماتی جمع آوری شده تا در بررسی های اصلاح و بهبود یابد و دبیران کارگروه های عفا ف و حجاب هم در اصلاح این پنج فرآیند پر مراجعه کننده در هر دستگاه اقدام کنند.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی افزود : در واقع ایجاد دیوار شیشه ای و شفاف سازی امور می تواند به اصلاح امور بیانجامد و زمینه ساز کاهش آسیب ها شود.
وی در ادامه با بیان اینکه امروز مردم پیرامون بودجه سال 96 اظهار نظرهای متعددی در فضای مجازی می کنند، گفت : این فضا خود از جمله عوامل شفاف سازی مور است و این اظهار نظرها پیرامون بودجه مورد اقبال دولت هم می باشد.
 حسینی با بیان اینکه نگاه ما به فضای مجازی تهدید گونه است ، اظهار کرد : هر چند این فضا آسیب هایی هم دارد اما موجب ایجاد دیوار شیشه ای در جامعه شده و امروز این پدیده در حال تبدیل شدن به فرصت است و باید از آن بهره گرفت.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در این راستا طرح تعامل دولت و مردم اقدامی با هدف  افزایش سرمایه اجتماعی با تاکید بر سطح اعتماد عمومی ، افزایش رضایتمندی و مشارکت اجتماعی است که اجرایی شده است.
وی گفت : بدین منظور تقویت مشارکت نظام مند مردم در امور و گسترش این دیدگاه با جدیت دنبال می شود.
 حسینی اظهار کرد: توسعه تشکل های مردم نهاد در حوزه حقوق شهروندی بر عملکرد دستگاه ها می تواند به تحقق بهتر و سریعتر اهداف مربوطه منجر شود ودر این راستا باید کمیته حقوق شهروندی و عفاف و حجاب استفاده از این ظرفیت را مد نظر قرار دهند.
در ادامه این جلسه دستگاه های مختلف عملکرد خود را در حوزه حقوق شهروندی و عفاف و حجاب و اصلاح امور ارائه دادند.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۵۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.