سرپرست معاونت  سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

علیرضا قامتی

    .
۱۳۹۶/۱۰/۰۴

دکتر حسینی خواستار شد؛

هماهنگی دستگاه ها برای اتمام پروژه کتابخانه مرکزی مشهد

 با حضور معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی جلسه پیگیری وضعیت تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی مشهد برگزار شد.

دکتر سید جواد حسینی در این نشست گفت: برآوردها نشان می دهد پیشرفت فیزیکی کتابخانه مرکزی مشهد 85 درصد است و در صورت تامین اعتبار این پروژه شش ماهه به اتمام خواهد رسید.
وی افزود: با مبلغ حدود 14 میلیارد تومان، پروژه عمرانی کتابخانه تکمیل خواهد شود و نزدیک به 10 میلیارد تومان نیز برای خرید تجهیزات نیاز است.
معاون استاندار متولی اصلی پروژه را نهاد کتابخانه های عمومی دانست و اظهار داشت: تاخیر دراتمام این کتابخانه آن را به مساله ای اجتماعی تبدیل کرده است و باید تمام دستگاه های اجرایی دخیل در این امر دست به دست هم داده تا این پروژه به سرانجام برسد.
وی گفت: طبق قانون، نیم درصد از درآمدهای شهرداری باید در اختیار نهاد کتابخانه‌ها قرار گیرد و با اولویت همان شهر هزینه شود ولیکن بدلیل مشکلات مالی شهرداری ها، این امر برای مشهد به طور کامل محقق نشده است.
حسینی با بیان ایکه برای حل مشکل پروژه باید همه دستگاه ها از وظایف قانونی خود چند گام جلوتر حرکت کنند اظهار داشت: مبلغی از بدهی شهرداری م یتواند در قالب تهاتر به پیمانکار پروژه کتابخانه  پرداخت شود. همچنین سازمان مدیریت استان نیز از محل اعتبارات فرهنگی استان 3 میلیارد تومان به پروزه اختصاص خواهد داد.
وی افزود: بخش دیگری از نیاز مالی پروژه نیز از طریق اعتبارات ملی نهاد کتابخانه های عمومی، اعتبارات وزارت ارشاد و همچنین اعتبارات شهرداری تامین شود تا هر جه زودتر شاهد افتتاح این سرمایه فرهنگی شهر مشهد باشیم.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۶۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.