معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

محمد رحیم نوروزیان

    .
۱۳۹۶/۰۹/۱۲

با حضور معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار

مراسم نکوداشت کیوان ساکت در مشهد برگزار شد

مراسم نکوداشت استاد کیوان ساکت شامگاه یکشنبه با حضور معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی، اساتید فرهنگ و هنر، استاد فرهاد فخرالدینی، عثمان محمدپرست و شماری از مسئولان خراسان رضوی در موسسه خیریه همدم  مشهد برگزار شد.در این مراسم  از تلاشها و زحمات کیوان ساکت استاد بلند آوازهی موسیقی ایرانی و خادم معلولان به عنوان یاور همیشگی فرزندان موسسه خیریه همدم قدردانی شد.
 
دکتر سید جواد حسینی در این مراسم  با بیان این شعر که "غیر از هنر که تاج سر آفرینش است؛ بنیان هیچ سلطنتی پایدار نیست" اظهار داشت: باید قدر هنرمندان را شناخت و آنان را بر سر نشاند.
وی فزود: برگزاری این مراسم در مکانی مقدس یعنی موسسه همدم که میزبان 400 فرزند نازنین این وطن می باشد و در روز 12 آذر یعنی روز جهانی معلولین و با موضوع تجلیل از هنرمندی که خود یار و یاور معلولان است، بسیار ارزشمند است.
معاون استاندار در ادامه گفت: هنرمندان ما زبان آنانی هستند که نمی توانند صحبت کنند، گوش کسانی هستند که نمی شنوند، چشم آنانی هستند که نمی بینند و هنرمندان پای و دست آنانی هستند که در حرکت نیستند.
وی افزود: جان گرانمایه معلولین سرشار از شفافیت و بوی و عطر انسانیت است که توسط هنرمندان  این بو و شمیم فراگیر می شود.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه باید به سمت ایجاد شهر دوستدار انسان، سالمند و معلول حرکت کنیم اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید 10 درصد معابر سطح شهر مشهد و 30 درصد ساختمان های دولتی برای معلولین مناسب سازی شده است  و باید این جریان مناسب سازی با قوت ادامه پیدا کند.
 
 شایان ذکر است در این مراسم، میهمانانی چون غلامحسین امیرخانی چهره‌ی ماندگار خوشنویسی ایران، فرهاد فخرالدینی رهبر ارکستر ملی ایران، نادر مشایخی، سهیل محمودی و استاد عثمان محمدپرست حضور داشتند.
همچنین در این مراسم کتاب ''گزیده ردیف کاربردی موسیقی ملی ایران'' اثر استاد کیوان ساکت با حضور ستاره های هنر و فرهنگ ایران زمین و تعدادی از مدیران و مسئولان استان خراسان رضوی رونمایی شد.
کیوان ساکت متولد ۱۳۴۰ مشهد آهنگساز، نوازندهٔ تار و سه ‌تار، نویسنده و مدرس دانشگاه است.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۵۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.