معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

محمد رحیم نوروزیان

    .
۱۳۹۶/۰۹/۱۲

دکتر حسینی در کارگروه تخصصی زنان و خانواده خبر داد

آموزش مهارت های فنی و حرفه ای به ۲۸ هزار زن استان تا پایان سال جاری

با حضور معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی نشست کارگروه تخصصی زنان و خانواده استان با محوریت جشنواره قصه گویی و ارائه گزارش سازمان فنی حرفه ای در خصوص توانمند سازی زنان روستایی برگزار شد.
 
دکتر سید جواد حسینی در این نشست گفت: میزان آموزش مهارت های فنی و حرفه ای ویژه زنان استان توسط سازمان فنی و حرفه ای  از 22 هزار نفر در سال 95 به 27 هزار نفر در پایان سال 96 خواهد رسید.
معاون استاندار با اشاره به برنامه های سازمان فنی و حرفه ای استان برای آموزش و توانمند سازی زنان گفت: توجه به آموزش در نقاط آسیب پذیر، آموزش زنان و آموزش روستائیان بویژه زنان روستایی از نقاط مثبت برنامه های سازمان فنی و حرفه ای می باشد.
حسینی اظهار داشت:در 18 روستا از 100 روستای  مشمول طرح توانمند سازی زنان روستایی، آموزش های فنی و حرفه ای برای 584 نفر اجرا شده است که 80 درصد آنان زنان بوده اند.
معاون استاندار  با بیان اینکه آموزش های سازمان فنی و حرفه ای در راستای تواننمد سازی روستائیان در 27 رشته آموزشی بوده است اظهار داشت: علاوه بر آموزش در روستا ، آموزش در سکونتگاه های غیررسمی نیز توسط این سازمان انجام شده است که بیش از 80 درصد شرکت کنندگان در این آموزش ها زنان می باشند.
وی افزود: آموزش های مهارتی ویژه معتادینی که مراکز نگهداری معتادین متجاهرماده 16 نگهداری می شوند نیز در دستور کار سازمان فنی و حرفه ای قرار گیرد.
حسینی نگاه دولت بویژه در آموزش های رسمی را مهارت آموزی دانست و افزود: تاکید رئیس جمهور هم بر مهارت آموزی دانش آموزان است و دانشگاه های کشور نیز به سمت دانشگاه های نسل سوم یعنی دانشگاه های مهارتی در حال حرکت هستند.
 
 معاون استاندار با اشاره به رویداد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام گفت:130 برنامه فرهنگی بین المللی مرتبط با رویداد مشهد 2017 پایتخت فرهنگی جهان اسلام امسال در این استان اجرا شده است.
وی افزود: به همین خاطر نماینده منطقه ای سازمان آیسسکو نشان ویژه این سازمان را در جریان نوزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب به مشهد اعطا کرد.
وی ادامه داد: اواخر هفته جاری و هفته آتی نیز نمایشگاه پژوهش و فناوری  و کنفرانس بین المللی فرآورده های حلال با محوریت رویداد مشهد 2017 در این شهر برگزار می شود.

حسینی با اشاره به جشنواره بین المللی قصه گویی که همه ساله توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انجام می شود، اظهار داشت: این جشنواره با هدف توسعه و ترویج فرهنگ قصه گویی به عنوان یک واسطه تربیتی  و ویژه افراد مختلف جامعه بویژه  پدر و مادرها و پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها برگزار می شود.
 وی افزود: در راستای رویداد مشهد 2017 این آمادگی در استان وجود دارد که بیست و یکمین دوره این جشنواره در مشهد برگزار شود.

معاون استاندار خراسان رضوی در ادامه همچنین گفت: طرح ارتقای توانمندسازی زنان روستایی از پارسال در 50 روستای استان اجرا شده و امسال مقرر شد این تعداد به 100 روستا افزایش یابد.
وی افزود:  علاوه بر توانمند سازی زنان روستایی در این 100 روستا طرح دیگری نیز با عنوان 'روستای پاک' در حال اجرا است.
حسینی تصریح کرد: برای روستای پاک هفت ویژگی شامل رفع بی سوادی، طلاق، بیکاری، کتاب نخواندن، اعتیاد و افزایش پوشش بیمه ای و برخورداری از تشکل های غیر دولتی در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: همچنین در دولت مقرر شده 110 هزار میلیارد ریال برای اشتغال و اقتصاد روستاها تخصیص یابد که این موضوع نهضتی در روستاها ایجاد خواهد کرد.

معاون استاندار در پایان  گفت: با رویکرد مناسب سازی نمازخانه های ویژه بانوان تا کنون نمازخانه های 503 دستگاه اجرایی در سطح استان مورد بازدید قرار گرفته است.
 


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۴۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.