معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

محمد رحیم نوروزیان

    .
۱۳۹۶/۰۹/۱۲

برون سپاری کمتر از ۱۵ درصد خدمات اداره کل اتباع خراسان رضوی

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: تا کنون کمتر از 15 درصد از خدمات دولتی که باید در این مجموعه به بخش خصوصی واگذار می شد، برون سپاری شده است.
 
محمد عجمی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته باید 14 خدمت این مجموعه در حوزه اتباع خارجی، برون سپاری شود که تا کنون تنها 2 مورد آن شامل تعویض کارت های آمایش اتباع خارجی و کارت اشتغال آنان واگذار شده است.
وی اظهار کرد: هم اینک صدور و تحویل کارت آمایش مرحله 12 برای 150 هزار نفر از اتباع خارجی ساکن استان در حال انجام است و تا کنون 52 هزار نفر از آنان از طریق دفاتر کفالت نوبت دهی شده اند.
مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: هم اکنون برنامه ریزی برای واگذاری مابقی این خدمات در حال انجام است و تلاش می کنیم این روند در راستای تسهیل خدمات به اتباع خارجی شتاب گیرد.
به گفته عجمی، این مجموعه امور مربوط به اتباع خارجی در استان را که بر اساس برآوردها 320 هزار نفر، اعم از مجاز و غیرمجاز هستند، انجام می دهد.
وی افزود: از مجموع 150 هزار تن از اتباع خارجی مجاز دارای کارت آمایش استان، 50 هزار نفر دارای کارت اقامت اند و 70 هزار نفر هم در سرشماری اخیر غیرمجازین در استان ثبت نام شده اند.
مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: هم اکنون77 هزار دانش آموز از اتباع خارجی اعم از مجاز و غیرمجاز در مدارس استان در حال تحصیل هستند.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۵۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.