معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 دکتر سید جواد حسینی

    .
۱۳۹۶/۰۴/۲۴

دکتر حسینی خبر داد؛

در هفته بهزیستی ۱۱ مرکز اورژانس اجتماعی در استان راه اندازی می شود

با حضور معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی جلسه کنوانسیون حقوق کودک با حضور اعضای کارگروه های آن در محل دفتر معاونت تشکیل شد.
 دکتر سید جواد حسینی در این جلسه با بیان اینکه در هفته بهزیستی 145 مرکز اورژانس اجتماعی در سطح کشور به صورت متمرکز توسط رئیس جمهور افتتاح خواهد شد، گفت: 11 اورژانس اجتماعی در 11 شهرستان خراسان رضوی افتتاح خواهد شد، با افتتاح این مراکز تعداد شهرستان‌هایی که دارای اورژانس اجتماعی می‌شوند از 9 شهرستان به 20 شهرستان افزایش پیدا می‌کنند و تمام شهرستان‌های بالای 50 هزار نفر خراسان رضوی از اورژانس اجتماعی برخوردار می‌شوند.
وی افزود: یکی از بندهای برنامه ششم توسعه در خصوص بهزیستی توسعه اورژانس اجتماعی در  شهرستان‌های بالای 50 هزار نفر است که به زودی اجرایی خواهد شد.
معاون استاندار کودک و حقوق کودکان را از مباحث جدی دانست که باید مورد توجه دستگاه های مسئول در این زمینه قرار گیرد.
حسینی تصریح کرد: دستگاه های مسئول در حوزه کودکان باید بر وظایف خود متمرکز شده و این کنوانسیون به عنوان هماهنگ کننده دستگاهها، موانع احتمالی سر راه آنان را مرتفع خواهد ساخت.
معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی در ادامه گفت:  تمرکز این کنوانسیون باید بر کودکان حاصل از طلاق، کودکان معتاد و حاصل از اعتیاد، کودکان لازم التعلیم، کودکان کار و کودکان مجهول الهویه  باشد.
وی افزود: مباحث مرتبط با کودک آزاری، خرید و فروش کودک، بیماران روانی اثر گذار بر کودکان  نیز باید در دستور کار  کنوانسیون قرار گیرد و وظایف دستگاه های اجرایی مرتبط با این کودکان از طریق این کنوانسیون مشخص  و بر این دستگاه ها نظارت شود.
 دکتر حسینی با اشاره به آموزش  کودکان افغانستانی فاقد کارت هویت گفت: در سال‌های اخیر تعدادی از دانش‌آموزان افغانستانی به دلایل مختلفی که فاقد کارت هویت بودند  از حضور در مدارس رسمی محروم بودند و به صورت غیررسمی تحصیل می‌کردند و این امر آسیب‌هایی به آنها وارد کرده بود.
وی افزود:  فرمایش مقام معظم رهبری، مشکل این کودکان را حل کرد و آنان  نیز مانند بقیه دانش آموزان در مدارس ثبت نام شدند و به تحصیل پرداختند.
معاون استاندار با اشاره به راهبردهای دهگانه  تدوین شده در حوزه تشکل های غیر دولتی،  گفت: یکی از این راهبردهای دهگانه، شبکه سازی تشکل های غیر دولتی است و در این راستا  مجموعه تشکل های غیر دولتی مرتبط با حمایت از حقوق کودکان در استان  توسط کنوانسیون شناسایی شده و شبکه ای از این  تشکل ها جهت همگرایی بیشتر ایجاد گردد.
 حسینی در پایان افزود: کمک‌های فنی و اعتباری استانداری که در گذشته به امور خاصی مربوط بوده است امسال می‌تواند برای توسعه طرح های اجتماعی زود بازده در حوزه  کودکان اختصاص  یابد‌.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۲۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.