معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 دکتر سید جواد حسینی

    .
۱۳۹۶/۰۴/۲۲

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواداه استانداری خراسان رضوی خبر داد؛

موفقیت همکاری بخش های دولتی و خصوصی استان در کاهش پدیده طلاق

با حضور مدیرکل دفتر امور زنان و خانواداه استانداری خراسان رضوی، نشست تخصصی آسیب شناسی ازدواج کودکان در مشهد مقدس برگزار شد. 

 فرشته سلجوقی در این نشست  گفت: نمود تعامل و همکاری بخش های دولتی و خصوصی استان در حوزه  کاهش طلاق به وضوح قابل درک است.
وی افزود: خراسان رضوی در حوزه طلاق طی سال های متوالی رتبه نخست کشور را داشت اما ظرف دو سال اخیر در قالب برنامه ای منسجم تلاش شد این رتبه کاهش یابد و امروز رتبه استان به جایگاه پنجم کشور کاهش یافته است.
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواداه استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: هرگونه توفیق در حوزه مقابله با آسیب های اجتماعی منوط به حضور پررنگ و موثر تشکل های غیردولتی است.
سلجوقی تصریح کرد: آسیب ها اگر مهار و مدیریت نشوند همه را در آتش خود می سوزاند؛ بنابراین باید همه بخش ها به ویژه دولتی شرایط را برای حضور و فعالیت بخش خصوصی و غیردولتی در این امور تسهیل کنند.
وی در ادامه به موضوع ازدواج کودکان اشاره و بیان کرد: می بایست آمارهای مورد نیاز این حوزه، در اختیار بخش های مرتبط دولتی و خصوصی فعال در این بخش قرار گیرد تا بتوان برای کاهش آسیب ها  برنامه ریزی و اقدام مناسب کرد. 
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواداه استانداری خراسان رضوی از نا آشنایی برخی مدیران دستگاه های اجرایی و سازمان های دولتی در خصوص وظایف و مسئولیت هایشان در حوزه کودکان به عنوان یک چالش یاد و بیان کرد: ازدواج امری مقدس است اما وقتی برای کودکان رخ می دهد تبدیل به آسیبی خطرناک می شود.
سلجوقی گفت: بر اساس یک پژوهش در هفت استان کشور، شرایط خراسان رضوی در بین آنها در موضوع ازدواج کودکان بدتر است. بر اساس آمار بهزیستی میزان کودک آزاری بسیاری اندک می باشد اما در همین آمار تعداد دختران خشونت دیده دو برابر پسران است.
وی افزود: به گزارش ثبت احوال هفت دختر در این استان ازدواج زیر سن 13 سال داشته اند و ازدواج 27 پسر زیر 15 سال نیز ثبت شده است. باید تلاش شود این آسیبها به حداقل برسد.
گفتنی است؛ 50 درصد سازمان های مردم نهاد خراسان رضوی برای فعالیت در امور خیریه، 30 درصد در امور جوانان و بانوان، 10 درصد در امور فرهنگی اجتماعی و سه درصد به منظور فعالیت در حوزه امور زیست محیطی تشکیل شده اند. 75
 درصد سمن های خراسان رضوی در مشهد استقرار دارند. هدف از فعالیت سازمان های مردم نهاد و واگذاری برخی امور به مردم است.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۳۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.